CMSBL'den muhteşem tiyatro

AKM salonunda sergilenen oyunda merdiven boşluklarından sahneye kadar ulaşan bir seyirci kitlesi vardı.

Ahmet Hamdi Tanpınar'ın 'Saatleri Ayarlama Enstitüsü' adlı kült romanının sahneye uyarlandığı oyunun danışman öğretmenliğini Ercan Yılmaz, yönetmenliğini Sevde Merve Eryılmaz, yardımcı yönetmenliğini Doğukan Bozkurt üstlendi.

Saat ustası Nuri efendi ve ayaklı İsveç yapımı eski bir duvar saati olan Mübarek üzerinden, saat-zaman-insan ilişkilerini irdelerken, insanların nasıl sömürüldüğünü de gözler önüne seren 2 perdelik piyesin başrollerini Hayri İrdal karakteri ile Mehmet Semih Çiğdem, Doktor Ramiz karakteri ile Ömer Faruk Tarakçı, Halit Ayarcı karakteri ile de Latif Erdoğan Özen canlandırdı.

Oyun sonunda yedi yüzü aşkın seyirci ağırlayan 'Saatleri Ayarlama Enstitüsü' kadrosu, okul müdürü Mehmet Topaloğlu'na, idari kadroya, danışman öğretmenleri Ercan Yılmaz'a ve bu süreç boyunca yardımlarını esirgemeyen velilere teşekkürlerini takdim ettiler. Üç saat süren oyunu büyük bir dikkatle seyreden seyirciler, profesyonel tiyatro sanatçılarını aratmayan bir performans sergileyen öğrencileri ayakta alkışladılar.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2770513/cmsblden-muhtesem-tiyatro