Asayiş raporu... Kimi silah, kimi uyuşturucuyla...

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı resmi ve sivil ekiplerin 10 - 29 Kasım tarihleri arasında yaptığı denetimler hakkında açıklama yapıldı.

Valilik kanalıyla yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

25 ruhsatsız tabanca

"Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizin yapmış oldukları çalışmalar sonucu 25 şahıstan 25 adet çeşitli çap ve markalarda ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 154 adet fişek ele geçirilmiş olup, 6136 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapılarak adli makamlara teslim edilmiştir.

13 kuru sıkı tabanca

Ekiplerimizin çeşitli adreslerde yapmış oldukları çalışmalarda şahıs üzerinden 13 adet değişik markalarda kurusıkı tabanca ve bu tabancalara ait 18 adet fişek ele geçirilmiş, bu şahıslara 5729 sayılı Ses ve Gaz Fişeği Atabilen Silahlar Hakkındaki Kanunun 4/2 maddesine istinaden toplam 11.050 TL para cezası tatbik edilmiştir.

3 av tüfeği

Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizin yapmış oldukları çalışmalar sonucu 3 şahıstan 3 adet av tüfeği ve bu tüfeklere ait 16 adet fişek ele geçirilmiş olup,2521 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapılarak adli makamlara teslim edilmiştir.

25 kişinin üzerinde 120 gram esrar

Çeşitli adreslerde 25 şahıs üzerinden toplamda 120,30 gr uyuşturucu madde ve 38 adet uyuşturucu hap ele geçirilmiş olup, şahıslar gerekli işlemler için KOM Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir

27 firari tutuklandı

Çeşitli suçlardan aranması olan toplam 82 şahıs yakalanmış olup, 27 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır.
İl Emniyet Müdürlüğü olarak tüm unsurlarımızla birlikte her türlü suç ve suçluya karşı mücadeleye aralıksız devam edilecektir.
Kamuoyuna duyurulur."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2770525/asayis-raporu-kimi-silah-kimi-uyusturucuyla