Ak Parti'de kongreler 22 Kasım'da başlıyor

İLÇELER KASIM'DA

30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinin ardından AK Parti'de kongre telaşı başladı. Haziran 2015 seçimlerinden önce teşkilatlarında seçim yapacak olan iktidar partisinde kongre süreci de start alyor. Buna göre AK Parti 30 Büyükşehirde kongrelere 1 Kasım?da başlayarak. İlçe kongreleri 31 Aralık'ta ise sona erecek.

İL KONGRELERİ BAŞLIYOR

AK Parti'de en büyük yarışın yaşanacağı il kongreleri ise 22 Kasım'da start alacak. Kongreler 2014 bitmeden tamamlanacak. 2015 itibariyle 81 ilde kongreler sona ererek Haziran seçimlerine yenilenen kadrolar ile girecek. Başlama tarihleri belli olan kongrelerin ise hangi ilde ne zaman yapılacağı önümüzde ki haftalarda belli olacak.

UNCUOĞLU ADAY OLMAYACAK

AK Partide 22 Kasım'dan sonra yapılacak olan İl Kongresinde kimlerin aday olacağı henüz belli değil. Kulislerde çok sayıda isim dolaşsa da net olan tek şey 2 dönemdir İl Başkanlığı görevini yerine getiren Recep Uncuoğlu'nun bu kez aday olmayacağı. Zaten Uncuoğlu kısa süre önce İl Başkanlığına aday olmayacağını da resmen açıklamıştı.

ADAYDA UZLAŞMA FORMULÜ

Uncuoğlunun 2015 seçimlerinde milletvekili aday adayı olmasına kesin gözü ile bakılıyor. Uncuoğlundan boşalan koltuğa ise üzerinde uzlaşı sağlanan bir ismin aday olması bekleniyor. Tek adaylı olarak geçmesi beklenen kongrede aday olmak isteyen isimlerin görüşmelere başladıkları ve nabız yokladıkları ifade ediliyor.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2770594/ak-partide-kongreler-22-kasimda-basliyor