Akyazı'da dizi film çekti!

Akyazı İlçesi Eskibedil Köyünde çekimleri tamamladıktan sonra Akyazı merkeze geldiler.
Yapım ve yönetmenliğini rahmetli Kemal Sunal'ın yeğeni Hamit Sunal'ın yaptığı "Yalnız Ali" filminde Eskibedil köylüleri de filmde bazı sahnelerde rol aldılar. Filmin sponsoru olan Sakaryalı iş adamı Salim Ergün, ayrıca filmde de kaymakam rolünde oynuyor.
Film Yapımcısı Halit Sunal, filmle ilgili olarak şunları söyledi. "Sakarya'da gerçekten çok güzel bir atmosfer içinde çalıştık baştaEskibedil köyünde köylü arkadaşlarımıza Akyazı merkez çekimlerinde bizlere destek olan Akyazılı esnaflarımıza çekimlerde bizleri yalnız bırakmayan Akyazı yerel basın mensuplarına içtenlikle teşekkür ediyoruz.
Filmimiz 15 gün gibi kısa bir sürede bitirildi ve yılbaşından sonra TV'lerde ekrana gelecektir" dedi.
Yeşilçam'ın kötü adamı Ali Güney, "Burada bu filmde rol almanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu kadar güzel bir ilçede ve ilçenin güzel köyündebu kadar güzel insanlarla çalışmak bizleri memnun etmektedir. Film ekibi olarak buraya geldiğimizde ilçeyi esnafı veköylü arkadaşlarımız bizlere evlerini açıp bizleri ağırlayacakları aklımdan bile geçmezdi.
Bu güzel misafir perverliklerinden dolayı daÖncelikle köy muhtarımıza ev sahibimiz Sami Yıldız'a çok, çok teşekkür ediyorum. Biz Yeşilçam karakter oyuncuları olarak birlik ve beraberlik içinde burada güzel bir eseri ortaya çıkarıyoruz" dedi.
Güney, "Özellikle filmde kendilerini yalnız bırakmayan Yeşilçam eski film yönetmenlerinden Abdulgani Sarı Gani Babaya ve katkıda bulunan bütün dostlara da teşekkür ediyorum" dedi.
Filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini Halit Sunal yaparken başrollerini Cemil Kızılaslan, İsmail Güzel, Fatma Erkan, Ali Güney ve Güneş Çanaklı Alırkan, Küçük yıldız Berkay Güzel, Yeşilçam'ın karakter oyuncularından Hasan Yıldız, Enver Dönmez ve diğer oyuncular Erman Ürel, Merve Soyel, Salim Ergün, Fatih Gürel, Mevlüt Soyel, ve Eskibedil köy halkı Akyazı esnaflarıfilmde rol alıyorlar. Filmin çekimleri Akyazı merkezde yapılan çekimlerden sonra sona erdi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2770639/akyazida-dizi-film-cekti