Kaymakam'dan iş adamlarına: "Ufkunuzu genişletin"

Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği (SAGİAD) Akyazı Şubesi yönetimi, Uganda ve Kazakistan gezi, tecrübe paylaşım programında işadamlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Dernek binasındaki kahvaltılı programa, Akyazı Kaymakamı Erdoğan Beypınar'ın yanı sıra, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Balcı, Dokurcun Belediye Başkanı Ruhi Yılmaz, AS SU Genel Müdürü Yaşar Kalebaşı, AKEGDER Başkanı Mehmet Çelik, SAGİAD İl Genel Sekreteri İbrahim Bozkurt ile çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı.

Programda konuşan SAGİAD Akyazı Şubesi Başkanı Hüseyin Kav, "Belirli aralıklarla yaptığımız kahvaltı programları ve çeşitli etkinliklerimizle seçkin işadamlarıyla bir araya gelmek, bizleri onurlandırmakta, geleceğe olan güvenimizi artırmaktadır. Bu birliktelerimiz, başta yöremiz olmak üzere, memleketimizin lehine olan her menfaatte, dayanışma içerisinde olacağımızın göstergesidir." dedi.

Derneklerinin düzenlediği birçok faaliyetle Sakaryalı iş adamlarına yeni kapılar açtığına ve girişimcilere idealler gösterdiğine değinen SAGİAD Genel Sekreteri İbrahim Bozkurt ise "Bağlı bulunduğumuz TUSKON'un güçlü iletişim ağı sayesinde, iş bağlantısı kurmak istediğimiz ülkeler ve şahıslarla alakalı, piyasa bilgilerine ulaşmak birçok ticari ataşeliğin vereceği bilgilerden daha güvenli ve daha ivedidir. Girişimciler olarak bizler, SAGİAD'a üye olmanın ayrıcalığını yaşıyoruz. Aynı ortak paydada buluşan insanın bile bir araya gelemediği günümüz coğrafyasında, bu denli seçkin Akyazılı işadamının buluşması, mutluluk vesilesidir. Herkese teşekkür ederim." dedi.

"YURT DIŞINA ÇIKIN, YABANCI DİL ÖĞRENİN"

Yurt dışı seyahatlerinin, hayata ve ticarete bakış ufkunu önemli oranda geliştirdiğinin altını çizen Akyazı Kaymakamı Erdoğan Beypınar da her iş adamının mutlaka yıllık planları içerisinde yurt dışı seyahatlerini koyması gerektiğini söyledi.

Yurt dışı deneyimlerinden çok şey öğrendiklerini ifade eden Kaymakam Beypınar, "Yurt dışına gidiniz, ufkunuzu aşınız. Öncelikle iyi bir yabancı dil öğrenin, iyi bir ticaret erbabının, yabancı dil bilmesi gerekmektedir. Ben her gün Today's Zaman ile mükaleme yapıyorum. Yabancı dilimin canlılığını korumaya çalışıyorum." diye konuştu.

Yurt dışına çıkılmasıyla, iş adamlarının ticari algılarının değişeceğini kaydeden Kaymakam Beypınar, özellikle de bu ziyaretlerde o ülkenin iş adamlarıyla bağlantı kurulmasının önemine dikkat çekerek, TUSKON'un bu yönüyle bir çığır açtığını vurguladı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2771237/kaymakamdan-is-adamlarina-ufkunuzu-genisletin