Doğantepe Barajı'nın gövdesi tamamlandı

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya,Doğantepe Göleti ve Sulaması'nın hizmete alınmasıyla 5.960 dekar zirai alan suya kavuşacak olupböylece yöredeki çiftçilerin aynı topraklardan daha fazla gelir elde ederek hem bölge hem de ülke ekonomisi kazanacak dedi.

Temelden yüksekliği 53 metre olan 2017 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 4 Milyon TL katkı sağlanmasının hedeflenen Doğantepe Barajı'nın tamamlandığında;bölgenin tarımsal üretimi artması, tarımla geçimini sağlayan nüfusun refah seviyesinin yükselmesi, artan nüfusun besin ihtiyacını karşılanması, sanayimizin hammadde ihtiyacını temin edilmesi, tarımın milli gelir içindeki payını artırılması hedeflenmektedir.

Doğantepe Göleti ve Sulaması'nın hizmete alınmasıyla yöredeki çiftçilerin aynı topraklardan daha fazla gelir elde edeceklerini ifade eden Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya;Geyve ilçemizde Ak Parti ilçe başkanlığımız döneminde başladığımız çalışma ile gündeme alınan Doğantepe Göleti ve sulama projesinin zor aşamalardan geçilerek nihai son aşaması olan yapım aşaması devam etmektedir.

Baraj projesinde gövde çalışması tamamlandı. Geyvemiz dev yatırımlarla büyüyor ve gelişiyor. Başta Sakarya Milletvekilimiz değerli abim Sayın şaban Dişli ve Orman ve Su İşleri Bakanmız sayın Veysel Eroğlu olmak üzere bu dev projede emeği olan herkese teşekkürederim, dedi

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2771240/dogantepe-barajinin-govdesi-tamamlandi