Başarılı öğrencilere kahvaltılı kutlama

Saklıgöl'deki kahvaltıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Sarık, Okul Müdür Başyardımcısı Yalçın Sevindik, Müdür Yardımcıları İlhami Babamgül, Serdar İskender ile sınavda 11 ve 12. sınıflardan okulda ilk 3'e giren öğrenciler; Alihan Okur, Gülcan Arslan, Fatma Betül Çolak; Zekeriya Kavakoğlu, Ayşenur Özdemir; İpek Nur Say, Sümeyye Betül Uzun, Ferhat Tuna, Sultan Turan, Büşra Sirkecioğlu katıldı.

İl Millî Müdür Yardımcısı İrfan Sarık, kahvaltı sonunda öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti ve kendilerini ileride çok daha güzel mevkilerde görmek istediklerini belirtti. Bu anlamda öğrencilerin kendilerine hedef belirlemelerinin önemine vurgu yaptı.
Okul Müdür Başyardımcısı Yalçın Sevindik, okul olarak SEBAP kapsamında yapılan her faaliyeti titizlikle takip ettiklerini, öğrencilerini sınavlar için motive ettiklerini söyledi. KDS'de Adapazarı ilçesinde ilk 10 okul arasında yer aldıklarını; geçen yıl Sakarya'da YGS'de 40'lı sıradan 24. sıraya yükseldiklerini bu seneki hedeflerinin ilde 20. sıraya yükselmek olduğunu söyledi.
Kahvaltıya katılan öğrenciler meslek lisesinde okumanın dezavantaj gibi görüldüğünü fakat katsayı probleminin büyük ölçüde çözüldüğünü dile getirerek üniversite sınavlarında hedeflerinin yüksek olduğunu ifade ettiler.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2771682/basarili-ogrencilere-kahvaltili-kutlama