Kayyum göreve başladı. Peki kim hangi isimleri önerdi?

Sakaryaspor'da son kongre başkan adayı çıkmayınca kulüp mahkemenin atadığı kayyum heyetine kaldı. Mahkemenin atadığı Rahmi Şengül, Cemal İyem ve Batuhan Severcan'dan oluşan heyet göreve başladı.

Peki atama öncesinde kim hangi ismi önerdi?

VALİLİK
Mahkeme'nin talebi üzerine Valilik, Vali Mustafa Büyük'ün imzasıyla Sakarya 1. Sulh Mahkemesi'ne Orhan Kocabıyık, Gültekin Oba ve Cemal İyem'in isimlerini verdi. Orhan Kocabıyık ile Gültekin Oba Sakaryaspor'da defalarca yöneticilik yapmış tecrübeli isimler. Cemal İyem ise Vedat yaşlıca Yönetimi'nde Basın Sözcüsü olarak görev yaptı.

BARO

1.Sulh Mahkemesi'nin talebi üzerine Baro, tüm üyelerine SMS ile 'Sakaryaspor'a kayyum olmak isteyen şu saate kadar isimlerini bildirsin' mesajı geçti. Bunun üzerine Av. Hande başak, Av. Osman Salih Tekin ve Av. Batuhan Severcan ismini yazdırdı. Bu isimler Baro Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu imzasıyla ilgili mahkemeye bildirildi.

KULÜP

Mahkeme, Sakaryaspor Kulübü'nden de isimler istedi. Kulüp mahkemeye, Orhan Kocabıyık, Gültekin Oba, Erol Öztürk (Hacıeyüpoğlu), Rahmi Şengül ve Fevzi Kılıç isimlerini verdi. Sakarya 1. Sulh Mahkemesi, Valilik, Baro ve Sakaryaspor'dan önerilen isimlerin tamamını 15 Kasım Perşembe günü yapılan Kayyum Atama duruşmasına davet etti.

MAHKEME

Duruşma öncesi, Erol Öztürk telefonla yurt dışında olduğu için görev alamayacağını beyan etti. Duruşmaya katılan Orhan Kocabıyık ve Fevzi Kılıç işlerinin yoğunluğu nedeniyle görev alamayacaklarını söylediler. Baro'dan gelen üç avukattan Hande Yener ile Osman Salih Tekin Sakaryaspor Üyesi olmadığı için aday listeden çıkarıldı.

VE KARAR

Böylece, ortada mazeret belirtmeyen üç isim kaldı. Bunlar Valilik listesinden Cemal İyem, Baro listesinden Av. Batuhan Severcan ve Sakaryaspor listesinden Rahmi Şengül. Mahkeme Hakimi bu üç isme görev alıp almayacaklarını sorunca her üç isim de, 'Mahkeme nasıl münasip görürse' dedi ve Kayyum ataması böylece gerçekleşti.

Bizimsakarya gazetesinin haberine göre;

VALİLİK ÖNERİSİ
Orhan Kocabıyık
Gültekin Oba
Cemal İyem

BARO ÖNERİSİ
Av. Osman Salih Tekin
Av. Hande Başak
Av. Batuhan Severcan

KULÜP ÖNERİSİ
Orhan Kocabıyık
Gültekin Oba
Erol Öztürk
Rahmi Şengül
Fevzi Kılıç

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2771787/kayyum-goreve-basladi-peki-kim-hangi-isimleri-onerdi