Seçilmişlerin ilk toplantısı

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı ve 15 Haziran 2012 Cuma günü yapılan AK Parti Sakarya 4. Olağan İl Kongresi ile İl Başkanlığına seçilen Recep Uncuoğlu, yeni oluşturduğu yönetimi ile ilk yönetim toplantısını gerçekleştirdi.
Yeni yönetimde yer alan yeni isimler ile, bir önceki yönetimde yer alanların birbirleri ile tanışmalarının ardından konuşan AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, yeni yönetimin Sakarya için hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi..

"On yıllık AK Parti iktidarı dönemi, hepimizin de bildiği gibi, güven ve istikrarın adı olmuş ve olmaya devam etmektedir.
AK Parti ile birlikte Türkiye'nin biriken ve kronikleşen sorunları bir bir çözüme kavuşturulmuş, milletin derdiyle dertlenen bir iktidar anlayışı Türkiye'de hakim olmuştur.
Geçtiğimiz hafta, yine bu salonda, bir önceki yönetimimizin son toplantısını yaptık. Bugün ise, kongre sonrası yeni yönetimimizin ilk toplantısını gerçekleştiriyoruz. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız var.
Ben hepinize yeniden hoşgeldiniz diyor, Sakarya için hayılı olmasını diliyorum. Bizler, AK Parti teşkilatı mensupları olarak, bugüne kadar halkımızın refah ve huzurunu ön planda tutacak şekilde, Türkiyemizin ve Sakaryamızın daha ileri bir seviyeye gelmesi, bizden sonraki nesillere, geleceğimize daha demokratik, daha çağdaş bir ülke bırakabilmek için canla başla çalıştık, elimizden gelenin en iyisini yapma gayreti içinde olduk.

Sadece AK Parti'ye oy verenleri değil 74 milyon insanımızı kucaklayacak, iktidarın yolunun milletle birlikte olmaktan, milletin hissiyatını anlamaktan geçtiğini aklımızdan çıkarmadan, bundan sonra da yine aynı gayretle çalışmalarımız devam edecek.
Birlik ve beraberlik içerisinde, Sakaryamız ve ülkemiz için ne anlama geldiği bilinci ile sürdüreceğimiz çalışmalarımızda Allah hepimizin yardımcısı olsun. Kongremizi Başbakanımızın katılımı ile gerçekleştirdik. Kongre sürecinde, aramızda olan ve olmayan birçok arkadaşımızın emeği geçti. Burada olan ve olmayan tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum."

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2772157/secilmislerin-ilk-toplantisi