Suzan Suzi..

Ergün Özkan
Ergün Özkan

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu geçtiğimiz Pazar günü, Erenler İlçesi Dilmen Mahallesi sakinleriyle bir kahvaltıda buluşmuş.
Karşında mahalle sakinlerini gören Başkan Toçoğlu bir konuşma yapıyor. Konuşmasında; "insanlarımız bizi tanıyor, bizim insanımız kadirşinastır" diyor. Mahalleli ise heyecanla Büyükşehir Belediye Başkanından, mahallesi için neler söyleyeceğini bekliyor.
Başkan sözüne devam ediyor; "şehirlerimizi vatandaşlarımızla güzelleştiriyoruz. Şehrimizin sorunlarını çözemeye , şehir insanının hayatını kolaylaştırmaya yönelik çalışmaları hayata geçiriyoruz" diyor.
Mahalleli; başkanın bu konuşmayı, Dilmen Mahallesi için planlamayı düşündüğü projelere bağlayacağını düşünerek daha da heyecanlanıyor. Mahalleli, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun söyleyeceklerine kulak kabartıyor, başkan ise sözlerine devam ediyor:
"Murat Soğancıoğlu Caddesi'nde tretuvar çalışmaları sürüyor, bu çalışmanın ardından da cadde asfaltlanacak" diyor.
Mahalleli bir anda Murat Soğancıoğlu Caddesini Dilmen Mahallesi sınırları içerisinde aramaya başlıyor. Mahalleli caddeyi arıyor tarıyor, Dilmen Mahallesinin çok çok uzağında ADA AVM'nin oralarda bir yerde buluyor.
O cadde ki, iki yıldan uzun bir zamandır orada ki esnafın ve vatandaşın asfaltlanması için eylemler yaptığı bir cadde. Tozun içinde yaşamamak adına, yukarda başkanın bahsettiği gibi hayatın kolaylaştırılması için yollara düşüp trafiğe kapattığı bir cadde.
Mahalleli bu yaşananları düşününce olsun diyor içinden, iki yıl sonra da olsa asfaltlanmış, ya asfaltlanmasaydı diyerek Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan Mahallesi için sıralayacağı projeleri dinlemeye koyuluyor.
Başkan sözlerine devam ediyor: "Kamyon Garajını bulunduğu yerden Karaaptiler Mahallesine taşıyacağız. Şuan ki mevcut yeri de park haline getireceğiz."diyor. Mahalleli bir Kamyon Garajı bir Dilmen Mahallesi arasında gidip gelirken; içinden olsun diyor, ya mevcut yer park değil de AVM yapılsaydı? Belki bu taşınma fırsatıyla da Kamyoncu Esnafının içinde bulunduğu sıkıntılar da gündeme gelir.
Yazının başlığına bakıp içerde yazılanlara baktığınızda ironi yaptığımı düşünebilirsiniz. Tıpkı Büyükşehir Belediye Başkanımız gibi Dilmen Mahallesine gidip başka meselelerden bahsettiği gibi. Ama ironi yapmıyorum, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun SAMEK sergisinde sahneye çıkıp düetini yaptığı türkü yazının başlığı.
Bu düetten yola çıkarak, artık başkanın şehrimiz için , ilçelerimiz için, mahallelerimiz için düet değil solo şarkılar yapma zamanı.

- Medyabar, Ergün Özkan tarafından kaleme alındı
https://medyabar.com/makale/2772507/ergun-ozkan/suzan-suzi