19 Mayıs kutlama mesajları...

"19 Mayıs şehirde bu programlarla kutlanacak" Haberini Okumak İçin Tıklayınız

Vali Hüseyin Avni Coş'un mesajı:

Saygıdeğer Sakaryalılar;

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 97. Yıldönümünü, birlik ve beraberlik içinde, huzur ve refah ortamında, bu günün anlam ve önemine yakışır bir şekilde kutlamanın heyecanı ve coşkusu içerisindeyiz.

Asırlardır hür yaşayan Aziz Milletimizin, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayarak yeniden şahlanışının simgesi olan 19 Mayıs 1919'da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayıp Cumhuriyetin ilanıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesi, tüm mazlum milletlere örnek olmuş, yaktığı hürriyet meşalesi ile esaret altındaki mağdur milletlerin yolunu aydınlatmıştır. Biz de böyle bir ecdadın çocukları olmanın haklı övüncünü yaşıyoruz. İstiklal Mücadelesine hakim olan bu ruh ve ecdadımızın engin azmi, muhteşem vatan sevgisi bizler için daima önemli bir ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

Bağımsızlığını koruma konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde tüm zorlukların üstesinden gelen, erkeğiyle kadınıyla her yaştan vatandaşıyla bir kahramanlık destanı yazan Aziz Milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ardından, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmak için aynı şuurla mücadelesini sürdürmektedir.

Sevgili gençler;

19 Mayıs'ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyulan güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da göstergesidir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak, geleceğimizin teminatı, umudumuz ve en büyük zenginliğimiz olan gençlerimizdir. Gençlerine güvenen, onları en iyi şekilde yetiştiren milletler ilelebet mevcudiyetlerini sürdürebilirler. Üstleneceğiniz kutsal emaneti korumak, daha da yüceltmek için sizler de çok çalışmalı, kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz. Sizlerin, milli ideallerin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, öz güvenli bireyler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle; Vatanımızın Devleti ve Milletiyle bölünmez bütünlüğü, Aziz Milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi, Merhum Gazilerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm Milli Mücadele Kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, Aziz Milletimizin ve tüm Sakaryalı Hemşerilerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyorum.

--------------------------------

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'un açıklaması:

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul,19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kösemusul, mesajında şunları dile getirdi: "19 Mayıs 1919 hafızamızda sadece bir tarih değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesini ve bağımsızlığını ifade eder. Cumhuriyetimiz, bu asil felsefe üzerine inşa edilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basışının 97'ıncı yıldönümünü yaşarken, Türkiye Cumhuriyeti'nin ne kadar büyük zorluklar ve mücadeleler içerisinde kurulduğunu ve bugünlere geldiğini; aziz şehitlerimize minnet ve şükran duygularıyla bir kez daha idrak etmekteyiz. 19 Mayıs, bağımsızlığına düşkün Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalama kararlılığının ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı'nın ilk kıvılcımının tarihidir.

Gençlerine güvenen bir toplum olarak yeni nesillerimizi iyi yetiştirmek, onlara iş bulmak, çare üretmek durumundayız. Onun için daha fazla yatırım yapmak, daha çok girişimcilere destek olmak için gayret etmeliyiz. Bu amaçla devletiyle, milletiyle, iş dünyasıyla hep beraber gençliğimize sahip çıkmak, onların önünü açmak zorundayız. İnanıyoruz ki, gençlerimiz bu ülkeye daha da güzel bir yarın kuracaklardır.

19 Mayıs'la başlayan bağımsızlık ruhunu, 21. yüzyıl misyonuyla birleştirmek için bu anlamlı günü gençliğimize emanet eden, Anadolu topraklarını yeniden Anadolu yapan Gazi Mustafa Kemal ve Kurtuluş Mücadelemizin kahramanlarını saygıyla anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere, tüm yurttaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."

------------------------------------

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'dan 19 Mayıs Mesajı:

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında geleceğin mimarı olan gençlere önemli sorumluluklar düştüğünü söyledi.
Başkan Alemdar,Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla başlayıp, Cumhuriyetin ilanıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesinin ve kazanılan zaferlerin temelinde milletin birlik ve beraberliğinin yer aldığını söyledi.

İstiklal Mücadelesinin Başlangıcı...

Bağımsızlığını koruma konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde tüm zorlukların üstesinden gelen, her yaştan vatandaşıyla bir kahramanlık destanı yazan milletin, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ardından muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için aynı şuurla mücadelesini sürdürdüğünü belirten Alemdar, "İstiklal mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs'ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyduğumuz güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da göstergesidir. Bu vesile ile bir kez daha aziz milletimizin19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum." dedi.

--------------------

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı:

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, millete hizmet yolunda asıl hedeflere gençlerin ulaşacağını belirten İl Kadın Kolları Başkanı Hatipoğlu, şu ifadeleri kullandı; Milletimizin bağımsızlığı ve egemenliği yolunda 19 Mayıs 1919 tarihinin devletimiz açısından önemi büyüktür. O günlerde başlayan milli mücadele sonuç verdi ve Türkiye Cumhuriyeti bizlere armağan edildi. Bugünlerde de yine bir milli mücadele veriyoruz. İçimizdeki hainlerden, terör örgütlerinden ülkemizi kurtardığımızda 2023, 2053, 2071 gibi hedeflerimize ulaşmamız daha kolay olacaktır. Bu yolda gençlerimize çok iş düşüyor. Gençlerimiz, Üstad Necip Fazıl'ın tabiriyle 'dininin, dilinin, ilminin, ırzının, evinin, kininin ve öcünün davacısı' olarak uzun vadeli hedeflerin mimarı olacaklardır. Bu vesileler ile milli mücadeleyi başlatan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyor, Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

-----------------------------

Ak Parti Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun'un mesajı:

Hendek AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı
Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen mücadele sonucunda büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlerimize emanettir. Gençler cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz.Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneğisiniz.
Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar saygılar sunarım

----------------------------------------

Ak Parti Adapazarı İlçe Başkanı Ak'tan 19 Mayıs mesajı:

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, "Gençlerimiz geleceğimizdir. 2023 Hedefleri doğrultusunda ülkemiz hızlı bir gelişme göstermektedir." dediği mesajına şöyle devam etti.

"Gençlerimiz, üzerlerine düşen görevleri dün olduğu gibi bugünde aynı bilinçle yerine getirebilmek için ülkelerine faydalı olabilmek için çalışıyorlar. Gençlerimize sağlanan teşvikler ve sanayi, teknoloji alanlarından yapılan atılımlarla ülkemiz sayılı ülkeler arasında yer alıyor. Tarihimizde olduğu günümüzün gençleri ülkemizin hedefleri doğrultusunda sorumluluk almaktan çekinmeden, çalışarak, üreterek; ülke ekonomisine katkı sağlıyor, ülkemizin kalkınma düzeyini arttırıyorlar. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarda gençlerimizin önemi bilerek çalışıyor, gençlerimizin azmiyle gurur duyuyor ve 2023-2053 hedefleri doğrultusunda yeni Fatihler yetiştirerek hızla ilerlemeye devam ediyoruz.

Bizlere bugünü armağan eden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi, saygı ve şükranla anıyor, '19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı' kutluyorum."

----------------------------------

Ak Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol'un mesajı:

En temel görevlerinin, gençlere daha kalkınmış, daha gelişmiş ve çok daha müreffeh bir ülke bırakmak olduğunun altını çizen Varol, ''Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, istiklal mücadelemizin meşalesini Samsun?da yaktığı 19 Mayıs gününün, istiklal mücadelemizin ve istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan edilmesi ve Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi son derece anlamlıdır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin istikbali, istiklal şuuruyla yetişen gençlerimize emanettir. Bu nedenledir ki bizler, gençlerimizi el üstünde tutuyor, gençlerimizin geleceğine yatırım yapmayı, bu ülkenin geleceğine yatırım yapmak olarak görüyoruz. Aynı şekilde, dünyamız ve dolayısıyla ülkemiz hızla büyüyüp kalkınırken, gençlerimizi geleceğe çok daha iyi hazırlamak, onlara en iyi, en gelişmiş imkânları sunmak da bizim en temel görevlerimizdendir. İnanıyorum ki gençlerimiz, Türkiye'nin bugün ulaştığı seviyeleri, muasır medeniyetler seviyesine taşıyacaklardır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.'' dedi.

---------------------------------

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent'in mesajı:

19 Mayıs 1919..
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlık mücadelesini başlattığı gün..
Bu mücadele sadece işgalci güçleri yurttan kovmakdeğil, aynı zamanda bir aydınlanma mücedelesidir.
O gün yakılan özgürlük ateşi, tüm Anadolu'ya yayılmış, düşman kovulmuş ve Kurtuluş Savaşı kazanılarak Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş sonunda Önderimiz Mustafa Kemal tarafından 19 Mayıs günü azmin, gücün ve geleceğin sembolü olan gençlere armağan edilmiştir.
Atatürk'ün Türk Gençliği'ne armağanı olan bağımsız Cumhuriyet'imizin kuşatılmaya çalışıldığı bugünlerde, bizler daha fazla çalışmak zorundayız.. Bizler Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ni, bilimin ve aklın gösterdiği yol ve gençlerimizin azmi ile birleştirerek,koruma kollama görevimize devam edeceğiz.

Türk Gençliğinin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor,Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.

-------------------------------------

CHP Sakarya İl Gençlik Örgütü Başkanı Ulaş Yusuf KONYALI'nın mesajı:

97 Yıl önce bugün bir halkın direnişi başladı.Selam olsun o şanlı direnişe

!Umutlar tükenmişken ''benim vatanım şu tarlanın ucudur'' diyen halkı kurtuluş için örgütleyen Mustafa Kemal'e selam olsun.

Yıldız sarayı baskısına rağmen Mustafa Kemal'in ,halkının yanında duran şerefli komutanlara selam olsun.

Kuvay-ı milliye ruhuna selam olsun.

97 yıl sonra bugün bizim bayramlarımızı unutturmak istiyorlar.Şehitler için 23 Nisanı yasaklayan zihniyet nikah,düğün gibi merasimleri yapmaktan çekinmiyor.Rüzgar esti 10 kasım iptal,hava soğuk 29 ekim iptal,hava sıcak 30 ağustos iptal!Bize şanlı tarihimizi unutturamayacaksınız!Bizler bayramlarımızda şartlar ne olursa olsun meydanlarda olmaya devam edeceğiz.97 yıl sonra bugün eğer bu baskı devam ederse Kuvay-ı Milliye'nin partisi olarak aynı ruh ile yine kurtuluş mücadelesini vermekten hiç çekinmeyiz.Şanlı tarihinden korkanların geleceğimize yön veremeyeceğini çok iyi biliyoruz.

Son olarak kimse unutmasın ki günümüz gençliği içerisinde milyonlarca Mustafa Kemal vardır.

Tüm milletimizin, gençlerimizin Atatürk'ü anma,gençlik ve spor bayramı kutlu olsun.

--------------------------

Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan'ın mesajı:

Kurtuluş Savaşımızın başlangıç günü olarak kabul ettiğimiz 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 97. yılında Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan günün anlam ve önemini içeren bir mesaj paylaştı. Başkan Kazan 19 Mayıs'ın, kula kulluk etmeyi, esareti, onursuzluğu reddedenlerin özgürlük mücadelesindeki ilk adımı olduğunu belirttiği mesajında tutuklanma kararına rağmen haksızlığa, hukuksuzluğa karşı çıkan Mustafa Kemal Atatürk'ün yeniden insan olmak adına verdiği mücadelenin önemini vurguladı. Başkan Kazan, Cumhuriyetin ilkelerinden uzaklaştığımız şu süreçte asla ümitsizliğe kapılmadıklarını ifade ederek: "Bugün bu topraklarda insan olmanın değerinden bir kez daha fazlasıyla uzaklaşmış olmamız bizleri asla ümitsizliğe sevk etmeyecektir zira ışığı karanlığa taşıma azmi ve cesareti O'nun sayesinde her daim var olmaya devam edecektir" diyerek Cumhuriyetin savunucuları olmaya devam edeceklerini belirtti. Başkan Kazan'ın, "19 Mayıs benim doğum günümdür" diyen Atatürk'e "İyi ki doğdun, iyi ki varsın ve daima var olacaksın..." diyerek duygularını da dile getirdiği mesajının tamamı şöyle;
BÜYÜK DEHA
19 Mayıs, esaretin, onursuzluğun ve dalkavukluğun bir çare olarak düşünüldüğü günlerde tüm kirli menfaatleri tekmeleyen ve onursuzluğu reddeden "Büyük Deha"nın özgürlük ve yeniden insan olmak hedefindeki ilk adımıdır. Aklın cesaretin bilginin ve yüksek bir ruhun birleştiği o büyük plan belirlenmiş ve ilk adım atılmıştır.
ESARETE İSYAN EDENLER
İlk adımı atmak her zaman zordur. Zira muktedirlerin menfaat peşinde koştuğu, kula kul olmayı reddedenlerin derdest edilme ve tutuklanma emrinin verildiği karanlık bir zamanda öne çıkmak, esarete isyan etmek, haksızlığa hukuksuzluğa karşı bayrak açmak, aklın ve cesaretin yüksek bir ruhla buluşmasını gerektiriyordu.
VEFA VE MİNNET DUYUYORUZ
İşte o ruhun adı Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bu nedenle 19 Mayıs esasen Atatürk'ü anma günüdür. Gençliğin O'na duyduğu sevginin ve vefanın günüdür. Bugün Atatürk'ü özlemle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin gençleri olarak ona vefa ve minnet duyuyoruz. Bu gün bu topraklarda insan olmanın değerinden bir kez daha fazlasıyla uzaklaşmış olmamız bizleri asla ümitsizliğe sevk etmeyecektir zira ışığı karanlığa taşıma azmi ve cesareti O'nun sayesinde her daim var olmaya devam edecektir.
"19 Mayıs benim doğum günümdür" demiştin......İyi ki doğdun, iyi ki varsın ve daima var olacaksın.......!

-----------------------

CHP Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak'ın mesajı:

Büyük bir coşkuyla kutladığımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı,Türk Milleti için bir dönüm noktasıdır.19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'da başlattığı bağımsızlık mücadelesi halkımızın umudu olmuştur.
19 Mayıs'taSamsun'da başlayan Milli mücadelenin,ışığındaaydınlık Türkiye'nin temeli atılmıştır.
Atatürk,Gençliğe Hitabesinde Türkiye Cumhuriyetini gençliğe emanet etmiştir. İnanıyorum ki, gençlerimiz Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatacaklardır.
Bu duygularla tüm Hendek'li hemşehrilerimin Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutluyor, Şehitlerimizi rahmet ve minnetle,gazilerimizi saygı ve sevgi ile anıyorum.

------------------------------

Sakarya GİAD Başkanı Gökhan Korkmaz'ın mesajı:

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 97. yıldönümünü kutladığımız bugünde, geçmişte verilen mücadelelerin önemini genç kuşaklara en iyi şekilde anlatmamız gerektiğini söyleyen Başkan Gökhan Korkmaz, bu günün Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan gençlere armağan edildiğini hatırlattı.

Sakarya GİAD Başkanı Korkmaz, "Bağımsız ve özgür bir millet olarak geleceğe güvenle bakabilmek için gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Bu günde ülkemizin en önemli potansiyeli gençlerimize güveniyor ve geleceğe daha güvenle bakabilmek adına azimle ve özveriyle çalışacaklarına inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, Ulu Önder Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını, şehit ve gazilerini saygı ve şükranla anıyoruz" dedi.

------------------------------------------

AK Parti Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos'un mesajı:

AK Parti Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos, İstiklal mücadelesinin meşalesinin tutuşturulduğu 19 Mayıs gününde, milletin kaderinin yeniden şekillendiğini, parlak bir umut ışığı doğduğunu belirtti. Her milletin tarihinde, yıldızın parladığı anlar bulunduğunu anlatan Likos, 19 Mayıs'ın tarihte önemli bir yer tuttuğunu ifade etti.
Sinan Likos mesajında şu ifadelere yer verdi; "İstiklal mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs'ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyduğumuz güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da göstergesidir. İstiklal mücadelesine egemen olan ruh ve ecdadımızın azmi, son 14 yılda gerçekleştirilen büyük atılımların da katkısıyla 2023 hedeflerine ilerlemekte olduğumuz hali hazırdaki süreçte de bizler için önemli bir ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs günü, aynı zamanda milli hafızamızda çok önemli yer tutan 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi destansı başarıların da kaynağıdır. Onun için aziz milletimiz, bilhassa gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte 23 Nisan ve 29 Ekim ruhuna, diğer bir deyişle istiklalimize ve istikbalimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır. Çünkü Türkiye'nin istikbali, milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin omuzları üzerindedir. İnanıyorum ki gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır. Bu vesile ile gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."

-------------------------

SYKD'den 19 Mayıs Mesajı

SYKD Başkanı Kırık 97.yıldönümünü kutladığımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları söyledi:
"Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'da, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Samsun'da çakılan kıvılcım, Anadolu'da ateş topuna dönüşerek ulusal kurtuluş savaşının kazanılmasını ve bugünkü hür ve demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti'nin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Kurtuluşumuzun başlangıcı olan bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığının sonsuza kadar korunmasında, milletimizin birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam etmesinde özellikle gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Atatürk'ün gençlerimize emanet ettiği vatanımızın korunması dileğiyle tüm milletimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz."

----------------------

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer'in mesajı:

19 Mayıs 1919'da ülkemizi aydınlatan istiklal direnci, ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarma düşüncesine bugün de ilham kaynağı olmaktadır. Mustafa Kemal'in Samsun'dan başlattığı istiklal mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden yeniden doğma, özgür ve gelişmiş yarınlara ulaşma mücadelesi olmuştur.

1919'dan itibaren, İstiklal ve Gelecek Savaşı'mızı başarıya erdiren, ecdadımızdan aldığımız vatan ve bayrak sevgimizi, tüm Dünya'ya ispat etme ilhamıyla gerçekleşmiştir. O günlerin birlik ve dayanışma hasletiyle ulaştığımız idrak, bugün de bizler için aynı ruhla, tüm kazanımlara sahip çıkmamızı sağlamaktadır.

Milletimizi tarih sahnesinden yok etmeye koşullanmış güçlere karşı İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyet' in teminatı gençlere duyulan güvenin bir tezahürüdür. Türkiye'nin müreffeh yarınları için umudumuz ve en büyük gücümüz gençlerimizdir. Böylesi bir sorumluluk bilinciyle gençlerimiz daha çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelidir. Bu düşüncelerle tüm gençlerimiz ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, esenlikle diliyorum.

------------------------

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel'in mesajı:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs'ın 97.yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yürekten hissetmekteyiz. Milli duygular içerisinde Samsun'da atılan bu ilk adım,Türk milletinin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır.
Sevgili gençler; Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak olan sizler sevgi,barış ve hoşgörü anlayışı içerisinde tüm sorunların üstesinden gelecek,birlik içinde hareket ederek,geleceğin lider ülkesi Türkiye'yi daha güçlü bir hale getireceksiniz.Biliyoruz ki sizler,Türk milletinin geleceği,yarınlarımızın teminatısınız.Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde,nitelikli,bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.Sizlerin de çok çalışıp,ileride şahsınıza verilecek olan görevleri en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphemiz yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik ediyor,başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet,minnet ve saygıyla anıyorum."

-----------------------------

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas'ın 19 Mayıs Mesajı

"Milli mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs 1919, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolü,Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihindeki dönüm noktalarından biri,"Gençlik ve Spor Bayramı" dır.

Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.

Zorlu mücadelelerle kazanılan zaferlerin ardından, var olmanın ve gelişmenin ancak iyi eğitim almış, özgüveni yüksek, kendini sürekli geliştiren gençler vasıtasıyla olacağına inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz" sözleriyle gençliğe verdiği önemi ifade etmiştir.

Bizlere emanet edilen vatanımızı bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek de tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Türk Milleti'nin tüm bireyleri, birlik ve beraberlik duyguları içinde söz konusu görevi sonsuza kadar kararlılıkla yerine getireceğine inancımız tamdır

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını kutluyorum."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2772655/19-mayis-kutlama-mesajlari