Toçoğlu ilçe kongreleri için konuştu..

Hafta sonu kongrelerine başlayacak olan AK Parti Sakarya Teşkilatı için sürecin hayırlı olmasını temenni eden Başkan Toçoğlu, 'Biz ilişkilerimizle değil ilkelerimizle hareket etmeyi kendimize şiar edindik. İl ve ilçe teşkilatlarımızla, kadın ve gençlik kollarımızla, belediye başkanlarımızla, milletvekillerimiz ve genel merkezimizle biriz, beraberiz. AK Partinin dayandığı temel, temsil ettiği değerler ve iddialar, tüm bireysel hesapların üzerindedir dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 8 Kasım Cumartesi günü Geyve?de gerçekleştirilecek seçimlerle başlayacak AK Parti Sakarya Teşkilatındaki kongre süreci ile ilgili sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu.

Başkan Zeki Toçoğlu, Hafta sonu itibariyle partimizde kongre sürecini başlatmış oluyoruz. Rabbim kongre sürecini partimize ve şehrimize hayırlı kılsın ifadelerini kullandı.

Parti disiplini ve kardeşlik hukuku

AK Partide siyaset yaparak yeni Türkiyenin inşasına katkı sağlamanın ayrıcalık olduğunu da açıklamalarına ekleyen Toçoğlu,Millete hizmet etmeyi kendine ilke edinmiş olan AK Parti ailesinin bir ferdi olmaktan büyük gurur duyuyorum. Bu coğrafyada yeni bir tarih yazan AK Partide siyaset yapmayı nasip eden Allaha şükürler olsun. Bizim siyasetimiz değerlerden bağımsız değildir. Kongre süreci mutlaka partimize dinamizm katacaktır. Bize yakışan parti disiplininden kopmamak ve kardeşlik hukukuna bağlı kalmaktır dedi.

Hizmetler ve kardeşlik

Siyasetin doğası gereği yönetimlerde bazı değişikliklerin olabileceğine de vurgu yapan Başkan Toçoğlu, 'Makamlar geçicidir. Değerli olan hizmetlerimiz ve kardeşliğimizdir. Bu çerçevede kongre süreçlerimizi hayırlısıyla tamamlayacağız. Biz ilişkilerimizle değil ilkelerimizle hareket etmeyi kendimize şiar edindik. Hepimiz AK Parti'de siyaset yapmanın sorumluluğunu bilerek hareket etmekteyiz. Bizim başka türlü hareket etme lüksümüz bulunmamaktadır' ifadelerini kullandı.

Biriz, beraberiz

Kongre sürecinde AK Parti Sakarya?da gerginlik beklentilerinin boşa çıkacağını da ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Acaba AK Parti'de bir gerginlik havası oluşturabilir miyiz diye kimse boş bir beklenti içerisine girmesin. İl ve ilçe teşkilatlarımızla, kadın ve gençlik kollarımızla, belediye başkanlarımızla, milletvekillerimiz ve genel merkezimizle biriz, beraberiz. Bizde çatışma olmaz, kavga olmaz, kişisel hesap olmaz. Biz Yeni Türkiye idealine inanmış, davasına bağlı insanlarız. AK Partinin dayandığı temel, temsil ettiği değerler ve iddialar, tüm bireysel hesapların üzerindedir. dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2772773/tocoglu-ilce-kongreleri-icin-konustu