Dokurcun'da Kutlu Doğum etkinlikleri büyüledi

Sakarya Akyazı İlçesi Dokurcun beldesindeki kutlamalarda; Dokurcun Merkez Cami Müezzini Mahmut Paycı'dan Kur'an-Kerim tilaveti, Dokurcun ilköğretim 6. sınıf öğrencisi Esma Yılmaz'ın 'Faren Dağlarında Açan Sevgili' şiiri, Özlem Tezer'in '40 Yaşındasın' naatı, Dokurcun Beyciler mahallesi Camii İmam Hatibi Sinan Yazgan 'Medine'nin Gülü' şiiri,Tunahan Kolay öğrencinin duygu seli yaşanmasına neden oldu.

İlahiyatçı yazar Mehmet Özkara ise sohbetinde Peygamber Efendimizin(sas) ümmetinin başında devamlı görüp gözetlediğini, başımızda bulunduğunu, O'nun adının anıldığı her yerde bereket olduğunu anlattı. Özkara "Biz Peygamber Efendimiz'in yolundan gidersek O'nun ümmetiyiz. Müslüman demek güzel insan demektir. Kutlu Doğum programlarıyla Efendimiz(sav)her zaman andığımız, hatıra getirdiğimiz, bağlılığımızı, Ümmeti olduğumuzu ilan ediyoruz. O'nun gibi yaşamaya çalışıyoruz. Gelin şu mevsimde rehberimizi şefaatçi yaparak Allah(cc)'dan isteyelim. Güzel ahlak sahibi Müslüman olalım" dedi.

Dokurcun Belde Belediye Başkanı Ruhi Yılmaz, AKEGDER Başkanı Mehmet Çelik çok sayıda vatandaşların katılımıyla coşku seli halinde kutlandı. Programa gelen misafirlere helva ikram edildi. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa katılan herkese günün önemine uygun olan kitap ve gül ile gül lokumu hediye edildi. Gözyaşı ve dua ile yapılan kutlama hava fişek gösterisiyle doruğa çıktı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2772992/dokurcunda-kutlu-dogum-etkinlikleri-buyuledi