41 eski arkadaş 45 yıl sonra tekrar buluştu

Eski adıyla Hendek Lisesi günümüzdeki adıyla Hendek Anadolu Lisesi olarak bilinen lise Hendek'te 1969 yılında inşa edildi. Eğitim Öğretime geçtiğinde tek sınıflı olan okul 1970 yılında ikinci, 1971 yılında da üçüncü sınıf kurularak eğitim öğretim verdi.

Emekli Elektrik Mühendisi Konuk'un başarısı

Sakarya TEK Müdürlüğü'nden emekli olan Hendek'in yetiştirdiği aynı zamanda bir sanat aşığı Yavuz Konuk, 1972 mezunu lise arkadaşlarını bir araya gatirmek adına girdiği mücadelesinden galip çıktı ve 45 yıl sonra okulun ilk mezunları olan 41 arkadaşını aynı ortamda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda verdiği bir yemek programında buluşturarak büyük bir başarıya imza attı.

Mezunlarda kimler yok ki?

1972 yılında Hendek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler, eğitimlerine devam etmişler ve değişik meslek guruplarında ülkemizin değişik bölgelerinde söz sahibi olmuş insanlar. Yüksek tahsil yapan 41 mezun öğrenci Doktor-Mühendis-Öğretmen-General-Grup Müdürü gibi ünvanlarla sahip oldular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşını hep bir ağızdan okuyan ve 45 yıllık hasrete son veren 1972 yılı mezunları seneye aynı tarihte bir araya toplanmak üzere ayrıldılar. Yemeğin yanı sıra müzik nağmelerine de eşlik ederek unutulmaz bir gün yaşadılar.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2773961/41-eski-arkadas-45-yil-sonra-tekrar-bulustu