Sakarya'da çekilen film İstanbul Film Festivali'nde...

Türkiye'nin en prestijli film festivallerinden İstanbul Film Festivali 5 Nisan'da başladı.

Festival kapsamında Türkiye Sineması başlığında düzenlenen Ulusal Altın Lale Yarışması'nda bu yıl Sakarya'dan bir film de yer alıyor.

Sakaryalı senarist ve yönetmen Selman Kılıçaslan'ın ilk uzun metraj ve tüm çekimleri Sakarya'da yapılan 'Bütün Saadetler Mümkündür' filmi ödül için yarışacak.

Finale kalan 12 film arasında yer alan 'Bütün Saadetler Mümkündür''ün gösterimi 10 Nisan Pazartesi günü saat 16.00'da Atlas Sinemasında yapılacak.

Ödül töreni ise 14 Nisan akşamı gerçekleşecek.

Filmin çekimleri geçtiğimiz yıl şehrin sokaklarından, kent merkezine, Kent Meydanı, Kent Park, Uzunçarşı, Serdivan tepesi, Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü ve Küçücek'teki tasavvuf musikisi derneğine kadar bir çok mekanda yapılmıştı.

Film hakkındaki bilgilere butunsaadetlermumkundur.com adresinden ulaşabilirsiniz.

FİLMİN HİKAYESİ -

Mühendislik öğrencisi Ali, okuduğu küçük şehirden ayrılarak Erasmus projesiyle yurtdışına çıkma hayalleri kurar. Bununla beraber kendisini tanımaya çalıştığı, hayata dair sorular sorduğu bir arayış sürecindedir. Sakin hayatı, türkü kafede solistlik yapan Gülce'den hoşlanmasıyla beraber hareketlenir. Bir hemşire adayı olan Gülce, yaşadığı maddi sıkıntılarını aşmak için Adapazarı'nın eski mahallelerinden birinde yaşlı ve yalnız bir adam olan Mevlüt'ün bakıcılığını yapmaktadır. Gülce'ye yakınlaşarak onu tanımaya başlayan Ali, Mevlüt'ün de hikâyesine ortak olur. Ali arayışını bu karşılaşmanın eşiğinde sürdürür, cevabını kitaplarda bulamayacağı bir soruyla beraber: Bütün saadetler mümkün müdür?

Yönetmen: Selman Kılıçaslan / Senarist: Selman Kılıçaslan / Görüntü Yönetmeni: İlker Berke / Kurgucu: Ayhan Ergürsel, Abdulgafur Şahin / Özgün Müzik: Ömer Sinan Kılıçaslan, Ali Moğul / Oyuncular: Kemal Uçar, Arif Erkin, Ruhi Sarı, Nilay Erdönmez / Yapımcılar: Selman Kılıçaslan, Zülfikar Kürüm / Yapım Şirketi: Aşina Sanat Ltd. Şti. / Dünya Hakları: Aşina Sanat Ltd. Şti. / Türkiye / 2016 / DCP / Renkli / 120´ / Türkçe; İngilizce altyazılı

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2774635/sakaryada-cekilen-film-istanbul-film-festivalinde