KARGEM kursunu ziyaret etti!

Kursları ziyaret eden İspiroğlu kursiyerlerin yaptıkları el sanatlarını inceledi. Konuyla ilgili açıklama yapan İspiroğlu, kadınların yaptıkları el sanatlarını gelire dönüştürmek istediklerini belirtti. Proje kapsamında 3 adet el sanatları kursunun açıldığını ve 65 kursiyerin bulunduğunu söyledi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen kursların bitiminde her bir kursiyerimiz onaylı katılım belgesini almaya hak kazanacaklardır. Ayrıca yapılan el sanatlarını gelire dönüştürmek için yapılan takı ve nakışları çarşı merkezinde ve uygun mekanlarda sergileyerek satacaklarını belirtti.
İspiroğlu,Karasu Belediyesi olarak KARGEM,İşkur ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılacak tüm meslek edindirme kurslarına destek vereceklerini dile getirdi."Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile vatandaşlar bir araya gelip dertleşemez ve sohbet edemez oldular. Bu kurslar aynı zamanda insanların bir araya gelerek özlenen sohbetleri yapmaları için de ideal bir ortam. Kurslar aynı zamanda hanımlar arasında iyi birer sosyal bağ oluşturuyor" şeklinde konuştu.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2774894/kargem-kursunu-ziyaret-etti