AFAD'ta istişare toplantısı yapıldı

AFAD Başkanlığıtarafından düzenlenen afetlerde arama-kurtarma ve insani yardım faaliyetlerinin en etkin şekilde yürütülebilmesi için düzenlediği sivil toplum kuruluşları istişare toplantılarının dördüncüsü 30 STK'nın katılımıyla Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünde gerçekleşti.

ToplantıyaAFAD Başkan Yardımcımız Hamza Taşdelen, AFAD Planlama ve Risk Azaltma Daire Başkanı Yusuf Aysu, AFAD Müdahale Daire Başkanı Abdulkadir Tezcan, AFAD İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş, Bartın AFAD İl Müdürü Nurhan Doğruöz, Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Karabük AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay, Zonguldak AFAD İl Müdürü Ahmet Güngör, Düzce AFAD İl Müdürü Ali Kartal, Bolu AFAD İl Müdürlüğü ve AFAD Şube Müdürleri katıldı.

ModeratörlüğünüAFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen'in yaptığı toplantıda; AFAD ve Sivil Toplum Kuruluşlarının birlikte daha etkin, verimli ve koordineli çalışması ile ilgili konularda bilgi alışverişi yapılarak "AFAD Gönüllüsü" projesi hakkında bilgi verilmiştir. Ayrıca sivil toplum kuruluşlarının akreditasyon kriterlerinin belirlenmesi konularında sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin görüş düşünce ve önerileri alındı.

Karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden toplantı STK'larının görüş ve taleplerinin değerlendirilmesi ile sona erdi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2775277/afadta-istisare-toplantisi-yapildi