Özel harekat polisinden konteyner operasyonu

Edinilen bilgiye göre; Mahmudiye Mahallesi İzmit Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerini kiralayan 2 ortak arasında anlaşmazlık yaşandı.

Olay sonrası ortaklıklarını bitiren şahıslar iddiaya göre aralarında kiralık iş yerinin kullanımının da bulunduğu birçok konu hakkında anlaşmalık yaşayarak mahkemeye başvurdu. Eski ortaklarından biri bu süreçte mahkemeye konu olan kiralık iş yerinin önüne konteyner koydu ve işlerini buradan yürütmeye başladı.

Bu olay sonrası ulusal bir haber kanalının haber hattına konteynerin konulma görüntülerini gönderen ortaklardan biri, diğer ortağı ve Sapanca'daki emniyet, belediye, kaymakamlık ve savcılık makamları hakkında asılsız iddialarda bulundu, hiçbir araştırma yapılmadan haber ulusal bir haber kanalında yayınlandı.

Gece 02:00 sıralarında Sapanca Kaymakam vekili Hüseyin Kaptan, Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Emniyet Müdürü Güven Alan, özel harekat polisleri, çevik kuvvet, Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü ile belediye zabıta ekipleri söz konusu adrese gelerek iş yerinin diğer ortağı ile görüştü ve konteyner olaysız bir şekilde belediye ekipleri tarafından kaldırılarak belediye garajına götürüldü.

Eski ortaklar arasında yaklaşık 3 ay önce açılan mahkemenin devam ettiği öğrenildi.

Sapanca Gazetesi

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2775948/ozel-harekat-polisinden-konteyner-operasyonu