Yılların CHP'lisinden ağır mesaj

İşte Çamdağ'ın 'görevden alma' yorumu:

"Sakarya CHP İl Başkanı ve yönetim kurulunun genel merkez tarafından görevden alınmasına hiç şaşırmadım.Seçim arifesinde,görevden alma sebebin ne olursa olsun, bu olayı arkadaşlarımla birlikte, skandal olarak niteliyoruz. Bizim çok daha önemli işlerimiz var. Memleketimizin hali ortada.

Sınırlarımız elek haline dönmüş, kimin girip çıktığı belli değil. Enflasyon,hayat pahalılığı,işsizlik tavan yapma noktasına gelmiş,kimin umrunda. Yolsuzluklar, adam kayırmaca,tatlı ihalelere devam. Bu arada iktidar partisi seçim hazırlıklarını tamamlanmış,seçim çalışmalarına start vermiş.İktidar partisinin çeşitli illerde yapılan il başkanlık seçimleri de canlı olarak en az 4 tv yayımlanıyor.Haberleri de gazetelerin sayfalarında..

Genel durum bu olunca, ana muhalefet partisinden yani gönül verdiğimiz CHP'den daha çok çalışma bekliyoruz.Hem de ivedilikle. Oysa parti içinde yaşadığımız olaylardan biz Sakaryalı CHP'liler olarak daha fazla etkileniyoruz.

Sakarya İl örgütü seçim hazırlıklarına start verilmesin beklerken, genel merkezce tüzüğün 43/b 'sine göre görevden alınıyor. Dedikodulara göre CHP'nin içinden, kendini CHP'nin üstünde gören şahıslar, genel merkezi etki altına alarak görevden almayı gerçekleştiriyor.

Yani koskoca CHP üç beş kişinin güdümünde, yeni oluşacak yönetimle seçime girecek. Ve de iktidar olacak. Buna kargalar bile gülüyordur. Oysa CHP'nin Sakarya da gerçekten önemli bir geçmişi var. Partiye gönül vermiş, partinin çeşitli kademelerinde siyaset yapmış veya yapmakta olan değerleri mevcut. En azından bu kişilere danışılsın. Gelinen nokta gerçekten içler acısı.

Koltuk kavgası, sıralama kaygısı her türlü meselenin önünde. Çünkü CHP iktidarı kendisine yakıştırmıyor. Parti küçük olsun, ama bizim olsun mantığı ağır basıyor. Seçime sayılı günler kalmış, bizler sahada çalışıyor olmamız gerekirken, genel merkez işine gelmeyen yönetimleri görevden alma telaşında. Çok yazık."

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2776759/yillarin-chplisinden-agir-mesaj