3 ayda tam bin 632 kişi...

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kuzey sahillerinde görev yapan cankurtaranları da ziyaret etti.

18 Haziran Cumartesi gününden itibaren sahillerde yürütülen çalışmalar hakkında İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürü İbrahim Kara'dan bilgiler alan Başkan Toçoğlu, tüm cankurtaran personeline çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Aynı Ciddiyet ve Kararlılık Sürecek

Başkan Toçoğlu, "Kuzey sahillerinde cankurtaran hizmetlerimiz 18 Haziran Cumartesi gününden itibaren sürdürülüyor. Hem geçtiğimiz yıl hem de bu yıl başarılı bir çalışma yürüttüğümüzü söyleyebilirim. Bilindiği üzere geçtiğimiz sezon Sahil Güvenlik Komutanlığı belediyemizi Kuzey Sahillerinde en başarılı belediye olarak belirledi. Bu alandaki çalışmalarımız aynı ciddiyet ve kararlılıkla sürdürülecek" diye konuştu.

Örnek Çalışma

Başkan Zeki Toçoğlu, "Mavi Bayrak' projesinin en önemli kriterlerinden birisi de can güvenliği olarak önümüzdeydi. Ulusal ve Uluslararası jüri üyeleri cankurtaran ekiplerimizin yaptıkları çalışmaları da yerinde incelediler. Hamdolsun bu anlamda sahillerde örnek bir çalışma yürütüyoruz. Burada vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak adına hizmet sunan cankurtaran personelimize şükranlarımı sunuyorum. Allah işlerinde kolaylıklar versin" ifadelerini kullandı.

Sahillerde Maksimum Güvenlik

Müdahale Şube Müdürü İbrahim Kara; "18 Haziran Cumartesi gününden itibaren 09.00 ile 19.00 saatleri arasında güvenliği sağlamak adına sahillerdeyiz. Bugüne kadar toplamda bin 632 kişiyi boğulmaktan kurtardık. 26 gözetleme kulesi, 7 jet ski, 1 Zodyak bot ve 46 cankurtaran personelimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekip olarak olası boğulma vakalarına anında müdahalede bulunuyoruz. Bunun haricinde iki kardeşimizi de maalesef kaybettik" şeklinde konuştu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2776846/3-ayda-tam-bin-632-kisi