Taksici olayının şüphelileri Suriyeli'mi ?

MEDYABAR.COM:öZELArifiye İlçesinin Zübeyde Hanım Caddesi'nde iki gün önce meydana gelen olayla ilgili araştırma yapan emniyet müdürlüğüne bağlı asayiş şubesi ekipleri taksici Turan Y.yi tabanca kabzasıyla başına vurarak yaralayan kişilerin Suriye uyruklu oldukları yönünde bilgiye ulaştı..

Olay günü..

Perşembe gecesi meydana gelen olayda Donatım Taksi durağı taksicilerinden Turan Y.nin taksisine müşteri olarak binen 3 kişi Arifiye ilçesine gitmek istediklerini söylemişlerdi..

Ancak yolda -şahıslardan biri yanında getirdiği silahın kabzasıyla taksiciyi yaralamışlardı

Saldırı sonrasında hastaneye kaldırılan taksicinin tedavisi sürerken olay sonrası araştırma yahan polis saldırıyı gerçekleştirenlerin Suriye uyruklu kişiler olduklarını belirledi.

Polissaldırıda taksicinin üzerinde bulunan para ve telefonların alınmadığına saldırının meydana geldiği bölgede Suriye'den gelen mültecilerin oturduğunu dikkat çektiler

YAKLAŞIK 9 BİN MÜLTECİ

İç karışıklığın yaşandığı Irak ve Suriye'den ülkemize mülteci ve sığınmacı olarak gelenlerden serbest yerleşime tabii olarak yaklaşık 9 bin kişinin bulunduğu belirtiliyor.
Özellikle son aylarda Suriye'den kaçarak ülkemize gelen sığınmaçıların büyük bir bölümü aileleriyle birlikte aralarında Sakarya'nın da bulunduğu batı illerine geliyorlar.
Sakarya'da ne kadar Suriye'li sığınmacı olduğu konusunda kesin bir sayı yok.
Sakarya'ya gelen Suriyelilerin büyük bir bölümü kendi meslekleriyle ilgili işlerde düşük ücretle çalışıyorlar.

Aziz GÜVENER yazdı..

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2777179/taksici-olayinin-suphelileri-suriyelimi