AK Parti Adapazarın'da referandum çalışmaları...

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı halk oylaması çalışmalarına hafta sonu İlçe Ana Kademe Gençlik Kolları, Kadın Kolları ve Belediye Meclis üyelerinin katılımıyla Bağlar ve Süleymanbey Mahallelerinde broşür dağıtımı gerçekleştirildi.

Gündüz yapılan broşür dağıtımının ardından akşam İlçe Başkanı Mustafa Ak yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Harmantepe, Çaltıcak, İkizce Müslim ve Acıelmalık Mahallelerine ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyaretlerde 16 Nisan'da halk oylamasında oylanacak olan Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili İlçe Başkanı Mustafa Ak vatandaşları bilgilendirildi. Başkan Ak "Cumhurbaşkanlı sistemiyle ülkemizde 15 yıldan beri hükümetimizin yaptığı yatırımlar daha da hız kazanmış olacak. Çift başlılığın ortadan kaldırılması ile gelecekte ülkemizde bir krizin çıkmasın engellenmiş olacak.

Geçmişe baktığımızda ülkemiz çift başlılık ve anlaşmazlıklardan dolayı büyük zaman kaybetmiş ve zarar görmüştür. Cumhurbaşkanlı sistemi bu tür olumsuzların önüne geçilmiş olacak" dedi. Milletvekili sayısının artışına ve 18 Yaşında seçilebilme konularına değinen Ak "Milletvekili sayısının artması ile milletin temsiliyetini artırılmasının amaçlandığını 18 Yaşında seçilme hakkının verilmesi ile seçme hakkı olan vatandaşlarımıza seçilme hakkı da tanınıyor bunun neresinde bir olumsuzluk var" dedi.

İlçe Teşkilatı'nın ziyaretinden memnun olan vatandaşlar yeni sisteme Güçlü bir şekilde EVET diyeceklerini belirterek desteklerini dile getirdiler.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2777229/ak-parti-adapazarinda-referandum-calismalari