Orhan Kocabıyık Ada Tıp'ı almaktan vazgeçti!

MEDYABAR.COM / Azim Çelik

İlimizin tanınmış işadamlarından olan Orhan Kocabıyık geçtiğimiz günlerde Ada Tıp Hastanesi'ni satın aldığıyla ilgili basında çok sayıda haber yer almıştı. Kocabıyık, geçtiğimiz gün Ada Tıp yönetiminin hastane binasında yaptığı basın toplantısında kesin açıklamalar yapılmamasından üzüntü duyduğunu belirterek Ada Tıp Hastanesi'ni satın almaktan vazgeçtiğini açıkladı.

'VAZGEÇTİK'

Orhan Kocabıyık hastane yönetiminin Ada Tıp Hastanesi'nin yönetimiyle satış konusunda her türlü mütabakatın sağlandığını ve ortak bir anlaşmaya vardıklarını belirtti. Ancak hastane yönetiminin yaptığı toplantıda basın mensuplarına kesin bilgiler vermemesine ve kendisiyle yapılan anlaşmanın söylenmemesine üzüldüğünü belirterek yaşanan bu sürecin ve konuşulanların sonrasında Ada Tıp Hastanesi'ni satın almaktan vazgeçtiğini açıklayan Kocabıyık,"Tüm borçlara ve hisse başına ödeyeceğimiz herşeyi kabul edilmişti. Olumsuz hiç birşey olmadı görüşmelerde. Hatta ciddi teveccühler gösterdiler. Benim yakınlık göstermemden çok mutlu oldular. O kadar güleryüzlü birbirlerimize davrandık en ufak bir problemsiz olarak bu işi neticelendirmiştik.Ama sonrasında yapılan açıklama sizi üzdü.Sonuç olarak vazgeçtik." şeklinde konuştu.

Ada Tıp Hastanesi'nin almaktaki hedefinin kendi şehrinin hastanesinin daha iyi bir konuma gelmesi olduğunu belirten Kocabıyık böyle bir girişimde bulunduğunu ancak sonrasında vazgeçtiğini aktardı.

'NEDEN BÖYLE OLDU BİLEMİYORUM'

Ada Tıp Hastanesi'nin en büyük hissedarı hastane Başhekimi Sadık Akbıyıklı ile tüm görüşmelerin olumlu geçtiğini belirten işadamı Orhan Kocabıyık, yaptıkları mütabakatta hastanenin borçlarını ve hisselerini üstlendiklerini söyledi. Ancak sonrasında sürecin bu duruma geldiğini belirten Kocabıyık Sakarya halkından da son günlerde bu şekilde gündeme geldiği için özür dilediğini ifade ederek şunları söyledi:"Sakarya halkından da özür diliyorum yani son günlerde gündem oldu işte 'Orhan Kocabıyık aldı' şöyle oldu böyle oldu diye. Biz mütabakatı sağladık anlaşmalar bitti bundan sornaki süreci kendilerine sorarsanız, neden böyle oldu bilemiyorum."

HASTANEDE YAPILAN BASIN TOPLANTISINDA NELER SÖYLENMİŞTİ?

Önceki gün Ada Tıp Hastanesi yönetimi yaptıkları basın toplantısında hastanenin satışıyla ilgili çeşitli açıklamarda bulunmuştu. Ada Tıp Hastanesi yönetimi adına yapılan açıklamadaişadamı Orhan Kocabıyık'la yapılan görüşmelerin olduğunu fakat hastane satışıyla ilgili bir alışverişin yapılmadığı belirtilerek,"Bu süreçte bir çok görüşmemiz oldu. Bunlardan en değerlisi de şehrimizin iş adamlarından olan çok kıymetli dostumuz Orhan Kocabıyık'la yaptığımız görüşmeydi. Yaptığımız görüşmeler sırasında kurumumuza dair Orhan Bey'in onur kırıcı hiçbir söylemi olmamıştır. Gerçekleşmemiş bir alış veriş nedeniyle basında çıkan haberlerden dolayı üzüntülerimizi bildiririz." ifadelerine yer verilmişti.

İşadamı Orhan Kocabıyık'ın hastanenin satışıyla ilgili yönetimle yaptığı görüşmelerde şartlarının bir tanesinin de satışın yapılması durumunda hastanedeki doktorların istifasını istemesi olduğunu belirtmişti. Sonrasında hastane binasında konuyla ilgili yapılan toplantıda hastanenin en büyük hissedarı aynı zamanda hastane Başhekimi Dr. Sadık Akbıyıklı Ada Tıp Hastanesi'nde görev yapan doktorların uzun yıllarca arkadaşlık yaptığı kişiler olduğunu belirterek,"Ben 35 senelik meslek hayatımda bu kadar şey gördükten sonra onlara güvenirim. Ama yine tabi başım sıkıştığında ya Atıf kardeşim koş derim. Ben bilirim ne yapacağını onun için benim amacım şudur; öyle olur yada böyle olur. Ben bu insanlarla yaşlandıktan sonra bu insanlarla emekli olmayı arzu ederim." şeklinde konuşmuştu..

İŞTE KOCABIYIK'IN DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISININ TAMAMI..

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2777434/orhan-kocabiyik-ada-tipi-almaktan-vazgecti