Büyük tatil öncesi öğrencilere mesaj

İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, öğrenci, öğretmen, yönetici, veli ve eğitim personelinin büyük emek sarfettikleri bir Eğitim-Öğretim yılının daha sonuna gelindiğini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Sevinç, coşku ve heyecan içinde beklenen karne gününün üzüntüye yol açmaması için tavsiyelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı'nın yılsonu mesajı şöyle:


Değerli Veliler;
Kimi öğrencilerimizin karneleri çok iyi notlarla dolu iken, kimi öğrencilerimizin karnelerinde ise kırık notlar bulunabilecektir. Her öğrencinin her alanda aynı derecede başarılı olmasını beklemek ve bunun sorumlusu olarak sadece öğrenciyi görmek o çocuğa yapılabilecek en büyük haksızlıktır. Biz büyükler bile her alanda aynı derecede başarılı mıyız? Kaldı ki çocuklarımızın başarılarında ve başarısızlıklarında anne-babanın, okulun ve eğitim sisteminin de payı vardır. Ayrıca yıl sonu değerlendirmesinde öğrenci karnesini başarının mutlak bir ölçüsü olarak da alamayız. Bunun yanı sıra çocuğun kişisel gelişimi, sosyal uyum yönünden diğer faktörler de dikkate alınmalıdır. Bu karnelerle birlikte anne-baba ve öğretmenler olarak yeterli iş birliği yapıp yapamadığımızı, çocuğumuzu her yönü ile tanıyıp tanıyamadığımızı, özgüvenini kazanması için gerekli desteği verip veremediğimizi, psikolojik durumu ile yeterince ilgilenip ilgilenemediğimizi, düşük not aldığında bozulan moral dünyasını düzeltmek için çözüm yolları arayıp arayamadığımızı, özel eğitime ihtiyacı olup olmadığını, çalışma ortamının yeterliliğini, okuldaki uyum güçlüğünü, okul ve öğretmenlerin bilgi ve tutumlarını, çocuğumuzun ilgi ve yeteneklerindeki farklılıkları değerlendirip değerlendiremediğimizi sorgulamalıyız. Çocuklarımızı başkaları ile kıyaslamamalıyız. Karneleri iyi de olsa, kırık notları da olsa sevgimizin buna bağlı olmadığını davranışlarımızla belli etmeliyiz. Abartıya kaçmamak şartıyla ödüllendirmeliyiz. Bu vesileyle yıl boyunca çocuğunuza ve okulumuza verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum.


Sevgili Öğrenciler;
Yaz tatilinin tadını çıkarırken kitap okumaya, yazmaya ve çizmeye zaman ayırmanızı, spor tesisleri ve kütüphanelerden yararlanarak sosyal kültürel ve sportif etkinliklerde bulunmanızı, eğitimin hayat boyu süren dinamik bir süreç olduğunu unutmamanızı tavsiye ediyorum.Bazı öğrencilerimizin bilgi temeline dayalı olarak analiz, sentez, yorum yapma, zamanı iyi değerlendirme, dikkat ve yeterlilikleri birliklikte ölçmeyi hedefleyen sınavlara da hazırlandığını biliyorum. Seviye Belirleme ve Lisans Yerleştirme Sınavlarına girecek öğrencilerimize üstün başarılar, hepinize iyi tatiller diliyorum.

Değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarım;
Eğitim öğretim yılı boyunca planlı, programlı bir şekilde çalışmalarınızı sürdürdünüz. Çocuklarımızın;sosyal, kültürel, sportif etkinliklerine, sınavlara hazırlanmalarına güçlü destek verdiniz. Bu katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor iyi tatiller diliyorum.


Bu Eğitim-Öğretim yılında eğitim-ögretim faaliyetlerimize destek veren Belediyelerimizin Başkanlarına ve Mensuplarına, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın Müdürlerine ve Mensuplarına, Sivil Toplum Örgütlerimizin Başkan ve Üyelerine, Sektörlermizin Başkan ve Temsilcilerine, Medyamızın Yönetici ve Mensuplarına, Hayırsever İşadamlarımıza, eğitim öğretim kurumlarımızın yönetici ve personeline teşekkür ediyor, başarılı ve mutlu günler diliyorum.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2777823/buyuk-tatil-oncesi-ogrencilere-mesaj