Kutluata Viyana'da Türkiye'yi temsil edecek!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata, Türkiye'yi temsil edecek heyetle birlikte Avusturya'nın Viyana kentinde düzenlenecek olan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) olağan kış genel kuruluna katılacak.

22-25 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan görüşmelere 56 ülkeden temsilcinin katılacağı bildirildi.

Görüşmelerde adalet reformu, PKK terörü ve uluslararası terörizm, küresel mali kriz, konvansiyonel silahların sınırlandırılması meseleleri gündeme gelecek.Türkiye açısından da büyük önem taşıyan enerji arzı güvenliliği ve yenilebilir enerji kaynaklarına ilişkin konular gündeme geleceği toplantılara ülkeler tarafından büyük önem veriliyor.

Dört gün sürecek toplantılarda bölgemizi de yakından ilgilendiren Arap Baharı'na ilişkin değerlendirmeler de yapılacak. Gündemde olmamasına rağmen Türkiye'yi temsil edecek heyet Fransa'nın sözde soykırım yasa tasarısına ilişkin kararını genel kurulda gündeme getirerek Türkiye'nin konuya ilişkin hassasiyetlerini dile getireceklerdir.Ayrıca bu toplantılarda basın özgürlüğü konusunun yanı sıra Hocalı Katliamının da gündeme gelmesi bekleniyor.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2778159/kutluata-viyanada-turkiyeyi-temsil-edecek