Ercan'dan CHP Milletvekili Bozkurt’a Hodri Meydan

"Hattı Müdafaa Yoktur Sathı Müdafaa Vardır"

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan Genel Başkanı olduğu Derneğin kuruluş amacı ve bugün gelinen noktada gidilen 16 Nisan referandumuna dair birçok konuda açıklamalar yaptı.

Ercan açıklamasında 1 Kasım seçimlerinden sonra Alperen Ocakları ismini kullanarak hareket etme olanağımız kalmadı. Bizim Sakarya'da hazır olan bir üniversite ve lise teşkilatımız vardı. Arkadaşlarımızla istişare ederek faaliyetlerimize devam etmek için Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD) 'yi kurduk. Bu süreçte diğer illerden de talepler geldi ?Başkanım bizde sizinle birlikte yürüyelim, şube açalım? diye. Türkiye geneline açılmamızda bize en çok destek olan ve ve fikir babası olan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'dır. 1 Nisan'da start verdik ve başladık. Şu anda 24 il ve Almanya Bremen'de temsilciliğimiz var. Gittiğimiz yerlerde hep neden Sakarya diye soruluyor. Sakarya Anadolu'nun harmanıdır. Ama genel merkezimizi 1 buçuk ay içinde Ankara'ya taşıyacağızdedi.

FARKLI BİR KONSEPTİMİZ VAR

MBD'nin STK'lardan farklı bir konsepte sahip olduğunu ifade eden Ercan, Alperen ocakları ve Muhsin Yazıcıoğlu ideolojisini benimsemiş biri olarak gurur duyuyorum. Sekiz sene Sakarya Alperen Ocakları başkanlığı yaptım. STK'cılık ile tecrübelendik. Ama gelişen Dünyada Türkiye'nin de son 15 yıllık sürece baktığımızda STK cılık da değişti. Alperen ocaklarında hanım komisyonumuzla fazla projelerde bulunamıyorduk. Ama şu anda hanım komisyonumuzla ilk okul çocuklarına kadar inebiliyoruz. Gerekirse Avrupa'dan örnekler alıyoruz. Türkiye de köklü STK'lardan örnekler alıyoruz. Ve yeni bir vizyonla yeni bir düşünce ile Milli Birlik ve Düşünce Derneğinin temellerini attık. Bizim yapımızda Alperen ocakları ideolojisi devam ediyor. Ama şu an yanımızda birçok STK da görev yapmış arkadaşlarımız var onların bakış açılarıyla düşünceleri ile MBD başka bir konsepte giriyorşeklinde konuştu.

İDEOLOJİMİZ TÜRK İSLAM BİRLİĞİ

MBD'nin ideolojisinin Türk İslam Birliği olduğunu ifade eden Ercan, Büyük Türkiye ideolojisi ile yola çıktık. İdeolojimiz Türk İslam birliğidir. Fikrin olduğu yerde fikir ama kavganın gerektiği yerde de kavga edecek bir yapı oluşturmaya çalışıyoruz. Bulunduğumuz coğrafya Ortadoğu. Üç tarafı denizlerle dört tarafı düşmanlarla çevrili bir ülkemiz var. Orta Asya'dan Avrupa'ya kadar kapsama alanı olan bir mirasın evlatlarıyız. Bir elinde Kuran bir elinde Bilgisayar olan bir gençlik hayal ediyorum diyen bir liderin evlatları olarak çarpık batılılaşmayı engelleyip büyük Türkiye ideolojisi ile hareket etmek istiyoruzifadelerini kullandı.

FETÖ'YE YÜKLENDİ

Konuşmasının devamında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e yüklenen Ercan, Bir STK'dan fazlasını yapmak istiyoruz. Evet Alperen Ocakları ideolojisi ile çalışmaya ve hareket etmeye devam ediyoruz ama milli ve yerli düşünen herkesi kapsayacak bir onlarla aynı yolda yürüyecek bir yapı olmaya çalışıyoruz. Bu isimlerden birisi Metin Külünk ve Özlem Yemişci'dir. Bizim üniversiteli öğrenciler için nasıl bir eğitim orta öğretim için nasıl bir eğitim izleyeceğimize kadar fikirlerinden faydalandığımız taşın altına elini sokan insanlar. Onlardan Allah razı olsun. Palyaço kılıklı bir hocanın çılgın kalkışmasına Türk milletinin verdiği bir cevaptır bu. Dünyadaki tüm mazlumlara cesaret veren bir mücadele vermiştir Türk milleti. Recep Tayyip Erdoğan bize genlerimizi hatırlatıyor. Bu 60'da olmadı 80'de olmadı. 15 yıl içinde Türk'ün örfünü adetini geleneğini hatırlatan Recep Tayyip Erdoğan sayesinde bu millet sokağa indi. Sakarya'da Cumhurbaşkanımızın çağrısından önce çıkmıştık biz zaten sokağa. Bunu tam anlamıyla bize aşılamış. Biz o gece onun ne yapacağını nasıl tepki vereceğini biliyorduk. Allah'ta bize yardım etti o gece. Ve mazlumlara cesaret sağlayacak bir gece oldu 15 Temmuzdedi.

HAYIR OYU VEREN KISMA BAKMAK LAZIM

16 Nisan'da hayır oyu verecek kesimde kimlerin olduğuna bakmak gerektiğini ifade eden Ercan, 15 Temmuz süreci devam ediyor. 3 gün önse hakimler savcılar salmalara devam ediyordu ve şiddetli bir şekilde Avrupa Birliğinden Amerika'sına her taraftan bir saldırı var. Biz arkadaşlarımızla bir istişare yaptık ve Recep Tayyip Erdoğan'ın bu başkanlık sistemini ne için istediğini tartıştık. Kendisinin de deyimi ile biz faniyiz diyor. Binali Yıldırım'ın da dediği gibi ?Erdoğan için değil her doğan için? evet bizim geleceğimiz için. 80 dönemlerinde biz küçüktük ama hep anlatırdı büyüklerimiz. 60'ları 80'leri. Biz 15 Temmuz'u iyi analiz edersek 16 Nisan'ın ne kadar önemli olduğunu yerli bir Anayasa'nın oluştuğunu her Türk vatandaşının çalışması gerektiğini anlamamız lazım. Bu bir parti işi değil. Ben AK Parti üyesi değilim. Birçok arkadaşımda AK Parti üyesi değil. Ama büyük Türkiye için 1 Kasım seçimlerinde de yaptık, 15 Temmuz'da yaptık ve Cumhurbaşkanlığı sürecinde de yapıyoruz. Ben size maddeleri sayabilirim ama bunlardan ziyade hayır diyen tarafta kim var diye bakmamız lazım. Kökleri dışarda olan ama bizimle birlikte hareket eden hoca kılıklı bir deli var, palyaçolar var. Evet diyecek olan kesim bir baskıya maruz kalıyor. Ama ters algı yapılıyor. Evet diyecek olanlara vatan haini yaftası vuruluyorifadelerini kullandı.

CHP'Lİ BOZKURT'A TEPKİ GÖSTERDİ

Konuşmasının sonunda CHP'li Milletvekili Hüsnü Bozkurt'a tepki gösteren Ercan, ?Birincisi 15 Temmuzu ve bu milleti unutmasınlar, ikincisi Hayır ve Evetle alakalı çalışmayı kendilerine Kurtuluş savaşı olarak görüyorlar. Hayırcı olarak bu olayı kendileri için bir kurtuluş savaşı olarak görüyorlar, bende onlara kendi söylemleri ile yaklaşıyorum hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır diyorum. Satıh Vatandır. Bu Vatanda yaşayan kudretli Türk genci vardır gereken cevabı verebilir. Bunu bu kadar net söylüyorum, Hodri Meydan dedi.?

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2778692/ercandan-chp-milletvekili-bozkurta-hodri-meydan