Havada panik! Sakaryalı 65 yolcu...

Özel bir havayolları firmasına ait uçak dün sabah saat 07:30'da 120 yolcusuyla birlikte Trabzon'dan havalandı. Kalkıştan 1 saat sonra uçaktaki kabin basıncı aniden düştü. Bu sırada uçakta bulunan 120 yolcu büyük panik yaşadı.

BAYILANLAR OLDU

Kabin görevlileri büyük korku yaşayan yolcuları yatıştırmaya çalıştı. Acil durum prosedürünün devreye girdiği uçakta fenalık geçirenler ve bayılanlar oldu. Uçakta bulunanSakaryalı yolcular da o anlarda korkulu saatler yaşadı.

SAMSUN'A ACİL İNİŞ

Bu sırada uçağın pilotu acil iniş için Samsun Çarşamba Havalimanı'na yöneldi. Acil durum ve sağlık ekipleri uçağın inişi sırasında hazır bekletildi. Piste güçlükle inen uçaktaki yolculara sağlık görevlileri anında müdahale etti. Bazı yolcular da hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

O ANLARI ANLATTILAR

Uçakta bulunan Sakaryalı yolcular, yaşadıkları korku dolu anları Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi'ne anlattı. Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Eryılmaz'a telefonla bilgi veren Sakaryalı İşadamı Mustafa Aktaş, "Sabah saat.07.30 da Trabzon'dan uçağımız kalktı. Görevliler, uçuştan bir saat sonra kabinde hava basıncı arızası yaşandığını belirtti. Uçak, acil iniş için Samsun Çarşamba Havaalanı'na inişe geçti. Bu arada uçakta büyük korku ve panik oldu" dedi.

AYNI FİRMA AYNI SORUN

Pilotun tecrübesi sayesinde Çarşamba Havalimanı'na kazasız bir şekilde indiklerini belirten
Aktaş, "Dün de aynı firmaya ait bir uçak kalkıştan 15 dakika sonra düşme tehlikesi yaşamış. Bugün yanşanan olay nedeniyle yolcular olarak BİMER'e yazılı şikayette bulunduk" dedi

"CENAZEYE GİDİYORLARDI"

Sakaryalı İşadamı Hakan Nebilir de, uçakta bulunan bazı yolcuların bir cenaze için Sakarya'ya gittiği bilgisini verdi. Olay sonrasında uçak firmasını aradıklarını belirten Nebilir, "Firma yetkilileri bizlerle ilgilenmedi. Görüşme yaptığımız yetkililer sanki normal bir olaymış gibi gayet rahattılar" dedi.

MASKE VAR OKSİJEN YOK

Kabin basıncının düşmesiyle oksijen maskelerinin açıldığını ama maskelerde oksijen olmadığını belirten İşadamı, "Tam bir rezillik. Pilotun tecrübesiyle çakılmaktan son anda kurtulduk" ifadelerine yer verdi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR

Kaza sonrasında ilgili firmadan herhangi bir açıklama gelmezken, Sakaryalı yolcular firmayı Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) şikayet etti. Bazı yolcular ise sosyal medya hesaplarından paylaştıkları fotoğraflarla o anlarda yaşananları gözler önüne serdi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2779508/havada-panik-sakaryali-65-yolcu