Mahkeme'den ASKF kararı

Olağanüstü Genel Kurul yapılması için imza toplayan İslam Bozkurt, ASKF tarafından dilekçesi kabul edilmeyince konuyu yargıya taşınmıştı.
Mahkeme delege listesi istedi
ASKF Başkan adaylığını açıklayan İslam Bozkurt Olağanüstü Genel Kurul yapılması talebi ile imza toplayarak ASKF yönetimine vermişti. Bozkurt ve ekibinin bu talebi ASKF Başkanı Yaşar Zımba tarafındanimzalar arasındagenel kurul delegesi olmayan isimlerin bulunduğu gerekçesi ile red edilince konu yargıya taşındı.
2. Sulh Hukuk mahkemesinde bugün görülen ilk duruşmada ASKF başkanı Yaşar Zımba, kongre talebi için imza verenler arasında delege olmayanlar olduğu iddiasını yeniledi. Konuyla ilgili inceleme yapılmasını isteyen hakim, 2015 yılında yapılan son genel kurulun delege listesi talep ederek mahkemeyi 2 Haziran tarihine erteledi.
Biz Doğru olanı yaptık
Erteleme kararının ardından SporExpres.com'a bir açıklama yapan İslam Bozkurt; " Biz imzaları toplarken son genel kurul listesindeki isimleri baz alarak listemizi yaptık. Zaten mahkemede bu listeyi dikkate aldığı için 2015 yılındaki son kongrenin delege listesini istedi. 2 Haziran'daki duruşmadaseçim sürecinin başlatacak bir karar çıkacağına inanıyorum"dedi

sporexpres.com

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2779580/mahkemeden-askf-karari