Kur'an bülbülleri iftarda buluştu

İftar saati öncesinde HGM'ye gelen çocuklar içinÇocuk Dünyası'nda ve bowling salonunda doyasıya eğlenme imkanı buldular. Çocuklarla birlikte olan Başkan İnci, "Çocuklar bizim çocuklarımız. Onları ne kadar iyi yetiştirebilir yarınlara iyi bir şekilde hazırlayabilirsekülkemiz kazanır,biz kazanırız"dedi.

Hendek Gençlik Merkezi'nde misafir edilen çocuklar İnci'ye sevgi gösterisinde bulundular. İftardan önce bir konuşma yapan Başkan İnci, "Bu akşam mübarek kadir gecesidir. Çok önemli bir gece. Bu mübarek gecede Hendek'deki kuran kurslarımıza devam eden çocuklarımızla birlikte iftar yapmayı ve birlikte olmayı hedefledim. Çocuk eğlence dünyasında bol bol eğlendiniz. İnşallah iftar sonrasıdaeğlencenize kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Allah'ın Kuran'ını Allah'ın kitabını okutanları ve okuyanları kutluyorum. Bu nedenleben sizlerle gurur duyduğumu ifade ediyor hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Hepiniz sağolun varolun"dedi.

Kuran bülbülleri kendilerine iftar sofrasında ev sahipliği yapan Hendek belediye başkanı Ali İnci'nin konuşmasını ayakta alkışlayarak sevgi gösterisinde bulundular.

Hendek Müftüsü Ekrem Saylam'da çocuklara yaptığı konuşmasında bu akşamki iftar sofrası davetinden dolayı Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'ye teşekkürlerini ifade ederek başladığı konuşmasında; " Bugün Kadir Gecesi. Bin aydan daha hayırlıdır. İçinizden en güzel Kuran okuyan gelsin iftar öncesi bizlere kuran ziyafeti sunsun"demesi ile Kurs birincisi Enes Bilgiç adlı çocuk misafirlere iftar öncesi kuran ziyafeti sundu.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2780168/kuran-bulbulleri-iftarda-bulustu