'Boşu boşuna 8 yıl hapiste yattım. Gerçek katil bulunsun'

Adapazarı-Kaynarca yolu üzerinde 1993 yılında işlenen bir cinayet sonrası suçsuz yere 8 sene cezaevinde yattığını söyleyen Muammer Haklı, gerçek katil ya da katillerin bulunması için savcılığa dilekçe verdiğini belirterek, 'Tek istediğim gerçeklerin ortaya çıkmasıdedi

8 SENE YATTIM'

Adapazarı-Kaynarca yolu üzerinde bulunan ve kamuoyunda 'Aşıklar Çeşmesi Cinayeti' olarak bilinen olay sonrası 17 yaşındaki Faruk Kılıç öldürülmüş, saldırgan maktulün kolyesini ve arabasını da gasp ederek olay yerinden kaçmıştı. Olayın ardından cinayetle suçlanan Muammer Haklı, 3 yıl Sakarya'da, 5 yıl da Eskişehir Cezaevi'nde yattıktan sonra 'Rahşan Affı'yla' 2001 yılında serbest kalmıştı.

DİLEKÇE VERDİM'

Yeni Sakarya Gazetesinin haberine göre:masum olduğunu ve suçsuz yere 8 sene cezaevinde yattığını söyleyen Muammer Haklı, Rahşan Affı ile çıktım ama ben af istemediğime dair mektup da yazdım. Ben ne o kişiyi öldürdüm, ne kolyesini aldım, ne de arabasını çaldım, benim bir kere şoförlüğüm yok. 4 ay önce de savcılığa dilekçe vererek, gerçek katil ya da katillerin bulunmasını istedimdedi.

OLAY NASIL OLDU?'

Olay, Adapazarı-Kaynarca yolu üzerinde bulunan ve kamuoyunda Aşıklar Çeşmesi Cinayeti' olarak bilinen yerde 30 Mart 1993 senesinde meydana geldi.

Yanında 15 yaşındaki kız arkadaşı olduğu halde buraya gezmeye gelen Faruk Kılıç, elinde tüfekle birdenbire ortaya çıkan bir kişi tarafından vuruldu.

Saldırgan kız arkadaşının gözleri önünde vurduğu Faruk Kılıç'ın altın kolyesini de alarak gence ait otomobili gasp ederek kaçtı.

Jandarma tarafından bir süre sonra olayla ilgili olarak gözaltına alınan Muammer Haklı, 15 yaşındaki tek görgü tanığının, 'Faruk'u vuran bu adamdıifadesi üzerine yargılanarak 24 yıl hapse mahkûm oldu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2780398/bosu-bosuna-8-yil-hapiste-yattim-gercek-katil-bulunsun