En Büyük Engel Sevgisizliktir

Engelliler haftasının Ramazan ayına denk gelmesi nedeni programlarını bir hafta öne alan Hendek Özel Eğitim Uygulama Okulu'nun Saat kulesi önünde başlayan yürüyüş programı Cumhuriyet meydanında engelli bireylerin hazırlamış oldukları el emeği ürünler sergisi ile devam etti. Yürüyüş sırasında esnaf ve vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundular.

Yürüyüşe katılan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu programda emeği geçenlere teşekkür ederek, " Engel fizikte değil,engel canda değil, engeller zihindedir. Engelli olmak kişinin tercihi değildir. Hepimiz aslında bir engelli adayıyız. Herkesin engelli adayı olduğu bir yaşamda, onların sorunlarına çözümler üretmek için bu tür programlar düzenlenmektedir. Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre dünya nüfusunun %12 si engellidir. Bu oran bizlere sorumluluklarımız her daim hatırlatmaktadır."dedi.

Programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kadir KAZIN/HENDEK

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2780768/en-buyuk-engel-sevgisizliktir