İHH Yemen Yardım Kampanyası Devam Ediyor

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer yaptığı açıklamada; Yemen'de kriz yedi yıldır devam ediyor. 21 milyon insanın ciddi anlamda gıdaya ulaşımında sıkıntı yaşandığı Yemen'de iç savaştan dolayı 7 bin insan öldü. 3 milyon insan evini terk etmek zorunda kaldı. Sağlık sisteminin de çöktüğü ülkede 450 kişiye sadece 1 doktor düşüyor dedi.

Sezer; İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Genel Merkezimiz, insani krizin yaşandığı Yemen'de mağdur ailelere ulaşıyor. Yemen'de 2017 yılından itibaren 500 binden fazla kişiye gıda kumanyası, yatak, battaniye ve sağlık yardımında bulunduk.

2017 ve 2018 Kurban çalışmalarıyla Yemen'de 110 bin kişiye kurban hissesi ulaştırdık. 2018 Ramazan çalışmalarında ise Yemenli 39 binden fazla kişi gıda kumanyası yardımlarından yararlandı. 2018 yılı itibarıyla Yemen'de 4985 yetime sponsor olduk ve yetimlere her ay düzenli olarak yardım ulaştırıyoruz şeklinde konuştu.

Sağlık alanında da yaptıkları yardımlara değinen Sezer;2017 yılından bu yana kolera ile mücadele için Aden ve Taiz bölgesinde 53 bin hastaya sağlık yardımı yaptık. Bunun yanında, başkent Sana'da Yemen Hasta Bakım Merkezi'nde toplam 234 kanser ve diyaliz hastasına gıda ve ilaç yardımı ulaştırdık. Merkezdeki hastaların barınma, gıda ve ilaç ihtiyaçları da karşılıyoruz dedi.

2018 yılı sonuna kadar 75 binden fazla kişiye gıda, sağlık, kışlık malzeme ve kırtasiye yardımı ulaştırmayı hedeflediklerini vurgulayan Sezer, Yemen için yardım kampanyasına destek vermek isteyenlerin Orhan Camii avlusundaki İHH Bağış Kabul Merkezine gelerek makbuz karşılığı, banka hesap numaraları ya da internet aracılığı ile istedikleri miktarda yardım yapabileceklerini söyledi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2780895/ihh-yemen-yardim-kampanyasi-devam-ediyor