Hendek'ten yeni açıklama: "Adayımız Kavakçı'dır"

Ak Parti İl Başkanlığından dün yapılan açıklamada 9 Kasım Pazar günü gerçeklecek kongrede İlçe Başkan Adayı olarak Ali Kemal Sofu'nun belirlendiği açıklandı.
Medyabar Editörünün ulaştığı Ali İnci, bu karara tepki göstererek Hendek'te partililerin adayının Ahmet Kavakçı olduğunu açıklamış ve il teşkülatına tepki göstermişti.
[url= http://www.medyabar.com/haber/78496/baskan-inci-sofuya-karsi.aspx ]
ALİ İNCİ'NİN AÇIKLAMALARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ[/url]

Bugün Hendek Belediyesi'nden de konuyla ilgili açıklama geldi. Başkan Ali İnci'nin Medyabar'a yaptığı açıklamayla benzer açıklama şu şekilde:

"Hendek'te aday "KAVAKÇI"

AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada 9 Kasım 2014 Pazar günü AK Parti Teşkilatı 5. Olağan Kongresi'nde mevcut ilçe başkanı Ali Kemal Sofu ile yola devam edilmesi kararına karşılık, Hendekli akil insanlar Ahmet Kavakçı'nın adaylığını açıkladılar.
Kongre süreci başlamasının hemen ardından yapılan adaylık duyurularına 12 aday müracaat etmiştir. Özgeçmişlerini açıklayarak ve hangi gerekçe ile aday olduklarını ifade etmişlerdir.
Süreç,adayların ellerinde delege listeleri olmamasına rağmen devam etmiş ve en son dün Pazar günü Hendek Ticaret Merkezi Konferans Salonu'ndageçmişte Hendek'te ilçe başkanlığı yapmış ve AK Parti'de siyasi hayatına devam eden 9 kişi ve belediye başkanlığı yapmış 3 kişinin girişimleri ile AK Parti'de yönetim kurullarında görev almış, iştişare grubunun imzası ile toplandı.

Delegelerin % 90'ının, AK Parti Gençlik Kolları, AK Parti KadınKolları'nın katıldığı toplantıda aday adayları masaya yatırıldı ve adaylar belirtilen kriterler ışığında
·Partimize ve liderimizebağlılığı
·Temsil yeteneği
·Hitabet
·Ekonomik durumu
·Çalışma azmi
·Teşkilattaki konumu
delegelerin oyuna sunuldu.

Adayların isimlerinin bulunduğu oy pusulalarını alan delegeler istedikleri adayın karşısını, son bölümde boş bırakılan alana dalistede ismi olmayıp ta ilçe başkanlığında görmek istedikleri ilçe başkan adayının ismini yazmışlardır.
Yine oluşacak ilçe yönetim kurulunda görmek istedikleri kişilerin isimlerini de kendi özgür iradeleri ile yazıp kapalı zarfa koyarak demokrasi örneği sergileyerek, oylamayı gerçekleştirmişlerdir.

Delegeler bazında yapılan bu demokratik seçim sonrasında açılan zarflarda delegenin % 80'ninin Hendek Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kavakçı'yı tercih ettiği görülmüştür.
Demokrasidenörnekler sergilenen bu süreçdeHendek İlçe Başkanlığı'na adaylığını açıklayan 11 aday,Ahmet Kavakçı lehine adaylıktan çekildiklerini açıklamışlardır.
9 tane aday ve 9 tane akil insan huzurunda Ahmet Kavakçı AK Parti Hendek İlçe Başkan Adayı olarak ilan edilmiştir.

Demokrasinin gerçeği budur. 3 tane milletvekilinin genel merkezi etkileyerek çıkartılan adayı genel merkezin adayı olarak kabul edemeyiz. Sakarya Muhalefet grubunun adayı olarak görüyoruz.
9 Kasım 2014 Pazar Günü yapılacak olan AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi'nde Ahmet KAVAKÇI adayımızdır.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2782052/hendekten-yeni-aciklama-adayimiz-kavakcidir