CHP'den 'Davutoğlu' çıkışı!

MEDYABAR.COM

CHP İl Sekreteri Ümit Varol, il binasında yönetim adına yaptığı basın açıklamasında Ak Parti'nin kongre süreciyle ilgili konuştu. Düzenlenen basın açıklamasına il yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Varol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ak Parti'nin 22 Mayıs'taki Olağanüstü Kongresi'nde aday olmayacağını açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu'na darbe yaptığını öne sürdü.

Darbe fiilen gerçekleşti

Önceki gün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılan Davutoğlu ve Erdoğan görüşmesiyle darbenin fiilen gerçekleştiğini kaydeden İl Sekreteri Varol, "Ahmet Davutoğlu bunun kendi tercihi olmadığını ifade etti. O zaman soru şu; kendi tercihi değilse, hangi gerekçeyle ayrıldı? 17 Aralık 2012 dönemin Başbakanı şu ifadeyi kullanmıştı, 'Yasama ve yargı benim için ayak bağıdır'. 21 Mart 2015 sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildikten sonra parlamenter sistem artık bekleme odasına girmiş bulunmaktadır diye cümle kullandı. Dün kaçak sarayda düzenlenen görüşmeyle darbe fiilen gerçekleşti." şeklinde konuştu.

23 milyonun değil 1 kişinin iradesiyle ayrıldı

Varol, Erdoğan'ın kendi dikdatör yönetimini oluşturmak için plan yürüttüğünü dile getirerek, "Bu darbenin adı, 4 Mayıs Saray Darbesi'dir. Bu darbenin 28 Şubat'tan farkı sayın Davutoğlu görevini bırakmak zorunda bırakılmıştır. Yol arkadaşım dediği, dava arkadaşım dediği bir kişi tarafından gerçleştirilmiş olmasıdır. Sayın Davutoğlu 23 Milyon kişinin iradesiyle değil, 1 kişinin iradesiyle koltuğundan ayrılmak zorunda kalmıştır. O 1 kişi 4 Mayıs'ta saray darbesini gerçekleştiren kişidir. Bu 1 kişi, ülkesinin demokrasisini değil kendi dikta yönetiminin düşünen ve planlayan kişidir." dedi.

Varol, böyle konuştu...

Haberin Videosu

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2782311/chpden-davutoglu-cikisi