Karasu Saadet'te yeniden Coşkun

Saadet Partisi Karasu İlçesi'nin 6'ncı Olağan Kongresi bir düğün salonunda yapıldı. Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ, Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, İlçe başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.

Yapılan kongre sonrasında Başkan Oğuzhan Çoşkun güven tazeledi ve başkan seçildi. İlçenin sevilen siması Oğuzhan Çoşkun partililere hitaben, "Saadet Partisi olarak milletvekilliğine ve belediye başkanlığına talibiz. 2019'da yapılacak yerel ve genel seçimleri kongremiz sonrasında tüm teşkilat kademelerimizle en iyi şekilde hazırlanacağız ve inşallah Karasu'nun hakkettiği hizmetleri alması için belediyemizi de Saadet Partili milli görüşçü belediye yapacağız. İnşallah Milli Görüş, tekrar ülkenin iradesini ele alacaktır. Bu vesile ile kongremize katılan ve mesaj yollayan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Kongrede konuşan Atik Ağdağ, sadece ülke olarak değil bölge olarak da, badireli bir dönemden geçildiğini belirterek, "Dünyada belli ülkeler kendi menfaatleri gereği olarak bazen hem kendileri saldırgan olabiliyorlar hem de çeşitli vesilelerle ülkeler arasında kavgalar çıkartıp, o ülkelerin zayıflatma yoluna gidiyorlar. İslam alemi üzerinde bir oyun oynanıyor. Dikkat ederseniz münferit bazı hadiseler hariç kan ve gözyaşı esas itibarı ile İslam aleminde var. Bölgemizde var. Afganistan'da var, Irak'ta var, 1,5 milyon insan katledildi Irak'ta. Suriye'de var, 500-600 bin insan hayatını kaybetti, 3,5 milyon insan memleketimize göç etti. Bizim dışımızdaki ülkelerde de en az 3,5-4 milyon insan daha gitti. Kendi içinde göçler yaşandı. Şehirler yıkıldı, yok edildi. Herkes birbirini yemeye başladı. Mısır benzer şekilde problemlerle karşılaşıyor. Yemen'deki hadiseye bir bakın. Somali, Sudan her yerde bir kaos var. Birileri bu dünyayı yeniden planlamak, yeniden organize etmek kendi menfaatlerini çeşitli vesilelerle teminat altına almak istiyor. Bunu görmeden herhangi bir politika oluşturmaya kalkarsanız o politikanın başarılı olma ihtimali olmaz" diye konuştu.

Konuşmasında AK Parti icraatlarını eleştiren Ağdağ, iktidarın tam bir gaflet içerisinde olduğunu söyledi ve konuşmasına şöyle devam etti: "Amerika'yı, İsrail'i stratejik müttefik ilan ediyor, şimdi Amerika'ya diyor ?nasıl strateji'. Bizim içimizde terör besleyen gruplara siz silah veriyorsunuz. Hem de bizden daha çok gelişmiş silahları veriyorsunuz. Ama halen stratejik müttefikten müttefiklikten vazgeçmiyor. Çünkü kendi kendilerini bu işe mahkum hale getirdiler. Öbür taraftan da ekonomik sistem olarak faizci kapitalist sistemi benimsediler. Şimdi faizin yüksekliğinden şikayet ediyor. Para bulamadıklarından şikayet ediyorlar. Kendi kendisinden kendi politikalarından şikayet eden başka hiçbir iktidar Türkiye'ye gelmedi. Ekonomi bozuk, terör, dış politika kötü, eğitim çökmüş. Mübarek 15 yıldır siz iktidardasınız. Ülkeye bu hale siz getirdiniz. Yeni iktidara gelmiş gibi kendi kendinizden şikayet etmeye hakkınız yok."

Yapılan oylamada sonunda Oğuzhan Coşkun başkanlığındaki Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Sait Ahmet İskender, Mehmet Ali Turhan, Ahmet Angın, Yahya Koç, Mehmet Tarakçı, Ömer Faruk May, Ercan Ertan, Süleyman Hocaoğlu, Nurettin Ertürk, Uğur Şenol, Mustafa İnce, Ömer İskender, Ömer Faruk İskender, Rasim Gökalp, Soydan Çatalbaş, Osman Alemdar, Abdullah Eminoğlu, Muhammet Ali İskender, Musa Yavuzyiğit, Birol Bak, Şaban Özel, Metin Tetik, Fatih Berber, Ömer Çıtlak, Oğuzhan İskender, Aydın Topal, Sami Çalış, Lütfi Demirci, Tezcan Güz.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2782368/karasu-saadette-yeniden-coskun