Dijital tasarımcılar Serdivan'da yetişecek

Grafik Tasarımı ve Masaüstü Yayıncılık dersini veren Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Görevlisi Murat Ertürk, Grafik Tasarımı ve Masaüstü Yayıncılığın en basit anlamda; birçok araç gereç, alan ve mekan gerektiren yayıncılık aşamalarının elektronik ortamda bir masanın üzerine sığması olduğunu ifade ederek, "Grafik tasarım ve masaüstü yayıncılık günümüzün en gözde mesleklerinden birisi. Sadece bilgisayar kullanmak değil, sosyal olarak da hayatın içerisinde yer almak bu ders için son derece önemli. Bu açıdan baktığınızda Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi'nde; kültür, sanat, teknoloji ve bilimin bir arada verilmesinin önemi bir kez daha anlaşılıyor" dedi.

Dersin amacıyla ilgili de bilgi veren Murat Ertürk, görsel iletişim konusunda ilerlemek isteyen, güzel sanatlara ve tasarıma ilgi duyan ve yeteneklerini değerlendirmek isteyen öğrencilerin Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi'nde buluştuğunu belirterek; "Amacımız, Fikir ve Sanat Akademisi'nde Grafik Tasarımı ve Masaüstü Yayıncılık dersini alan öğrencilerin yeteneklerini günümüz teknolojisi ile birleştirmelerini ve bunu üretime dönüştürmelerini sağlamak" dedi.
Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi'nden Kariyere Destek

Grafik Tasarımı ve Masaüstü Yayıncılık eğitimini tamamlayan ve sonrasında kendini bu alanda geliştirmeye devam eden öğrencilerin dünya çapında geçerli bir mesleğin temel bilgilerini almış olacaklarını ifade eden Öğretim Görevlisi Murat Ertürk, "Fikir ve Sanat Akademisi'nde bu dersi alan ve sonrasında kendisini geliştirmeye devam eden katılımcılar kendilerinin ne kadar yetenekli bireyler olduklarını keşfedecekler. Ayrıca gelişen teknoloji ile birlikte gözde bir mesleğin de ilk temellerini almış olacaklar" dedi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2782506/dijital-tasarimcilar-serdivanda-yetisecek