Kışlaçay sakinleri otobüs saatlerine isyan etti

Arifiye'nin Kışlaçay, Çınardibi, Mollaköy, Şekerler mahallelerindeki Sakarya Halk Otobüsü saatlerindeki kış saati uygulaması vatandaşları isyan ettirdi.

Sıkıntılarını şikayetler ile dile getiren vatandaşların imza toplayarak belediyeye başvurması bekleniyor.

Vatandaşların ettiği şikayetlerden bazıları şu şekilde;

- "20.30 Mollaköy'e çarsıdan son araba . Şehir dışından gelen biri, iş yerinde mesaiye kalan biri, ikinci ögretim okuyan biri yada arkadaşlarıyla çay içmek isteyen biri olursa bütün planlarınızı iptal edin 20.30 arabasına yetişin maazallah 2-3 koltuk boş kalırsa onuda kaldırırlar."

- "Rica ediyorum imza toplayıp saatleri değiştirelim mantıklı bir yanı yok sene 1990 değil 2018'e giriyoruz abi saçmalıktır bu."

- "Bence çok erken 20:30 yerine 20:00 ve son araba 23:00 koyulması lazım insanlar eskisi gibi oturup evinde yaşamıyor. Sosyalleşen bu dünyada 20:30 çok erken. Bir misafirliğe giden köy halkı zaten saat 20:00'da misafirliğe gitmek istiyor ama araba yok."

- "Bence normal değil sabah evden çıkıp işe giden arkadaşlar akşam 19:00'da 20:00'da işten çıkıyor bu adamların işi dışında hiçmi sosyal aktiviteleri olmayacak."

Bu şikayetler üzerine diğer mahallelerden bazı vatandaşlar ise otobüs güzergahında ki tüm mahalleler imza toplayıp Belediye'ye başvurmayı talep etti.

Kışlaçay sakinleri, "Bize olayla ilgili; Mahallemizin, Sakarya Halk Otobüsü Ulaştırma Daire Başkanlığınca bir hafta boyunca sekiz ve dokuz buçuk arabaları sayıldı ve onların izni dahilinde mahallemizin otobüs saatleri kaldırıldı" denildi.

- Medyabar, Sizden Gelenler bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2782681/kislacay-sakinleri-otobus-saatlerine-isyan-etti