Sakaryaspor'da hoca tamam..7 kupasıyla geliyor

Sakaryaspor'da gündemi meşgul eden teknik direktör sorusuna cevap bulundu. İsmail Ertekin..

Yeşil-siyahlılarda Ahmet Yıldırım'ın görevden ayrılmasından sonra Levent Eriş ile anlaşma zemini arıyayan ama son anda gerçekleşmeyen anlaşma sonrası yönetim diğer adayları gündemine almıştı.

Son olarak TFF 2'nci Lig Beyaz Grup ekiplerinden İnegöspor'da teknik direktör yapan İsmail Ertekin'in sözleşmesi Pazartesi günü karşılıklı olarak feshedilmişti.

Sakaryaspor genel sekreteri ve basın sözcüsü Burçin Şahindur yaptığı açıklamada "Kulübümüz teknik direktör olarak sn.İsmail Ertekin ile anlaşmaya varmıştır. Perşembe günü tesislerimizde hocamızla sözleşme imzalanacak ve ilk idmanına çıkacaktır. Sakarya kulübüne ve camiamıza hayırlı olsun..." ifadelerini kullandı.

İsmail Ertekin kimdir?

İsmail Ertekln kariyeri boyunca 2 kez Balıkesirspor, 2 kez Bandırmaspor, 2 kez Oyak Renaultspor ve 1 kez Turgutluspor olmak üzere 7 şampiyonluk yaşadı.

Ertekin, ilk olarak 1992 yılında Bursaspor altyapısında antrenörlük yapmış, 1995 yılında Bursa Merinosspor'da çalışmış, 1996 yılında da Bursaspor'un A takımında yardımcı antrenörlüğe başlamıştır. 1998 yılında Rasim Kara'nın ayrılması üzerine, son 4 maçta teknik direktörlük yapmıştır.

2001-2004 yılları arasında Oyak Renaultspor'da teknik direktörlük yaptıktan sonra, 2004 yılında Turgutluspor'un başına geçmiştir. Bir süre Turgutluspor'da görev aldıktan sonra, 2005 yılında Orhangazispor'da teknik direktörlüğe başlamıştır. Ocak 2006 tarihinde, 2. Lig'de mücadele eden Fatih Karagümrük'ün başına geçmiş, sezon sonunda eskiden de görev aldığı Turgutluspor'a geri dönmüştür. 2007-2009 yılları arasında Bozüyükspor'da teknik direktörlük yapmış, Mart 2009'da 3. Lig takımlarından Bandırmaspor'un başına geçmiştir. 2009-10 sezonunda Bandırmaspor'u 2. Lig'e çıkartmış, Mart 2011'de takımın başından ayrılmıştır. 2011-12 sezonunda, bir süre Oyak Renaultspor'da teknik direktörlük yapmıştır.

Aralık 2012 tarihinde, Mesut Dilsöz'ün istifası üzerine Balıkesirspor'un başına geçmiştir. İlk sezonunda, Balıkesirspor'u 2. Lig şampiyonu yaparak 1. Lig'e çıkartmıştır.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2782716/sakaryasporda-hoca-tamam7-kupasiyla-geliyor