Söğütlü MYO ne zaman açılacak

İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Din yaptığı açıklamada," Meslek yüksek okullarının ilçelerinbeldelerin Ekonomik ve Sosyal Kültürel halkında ve gençlerindebüyük değişimin yaşattığını devlet kuruluşları, özel sektör ve siyasilerdenbilmeyen yoktur. Bugüne kadar da Söğütlü ilçesindeyıllardır açılmadığını iktidar partisi ve siyasi sivil toplum örgüt temsilcilerininde açıklamasını Söğütlü halkı beklemektedir." dedi.

Din, " Sakarya Üniversitesi Rektörü Sayın Muzaffer Elmas açık ve net konuşuyor. İlçeler, Beldeler bacasız sanayi olan Meslek yüksek okullarının açılması için yerel yöneticilerinin kendi aralarında anlaşıpkarar verdiktensonra ilk önce üniversitemize gelipokulların nasıl açılacağı şartlarını belirten dosyayı incelesinler ve karar vermeleri önemlidir.Üniversite olarak bugüne kadar açılan meslek yüksek okullarının binalarını ve gerekli donanımlarını yaparak bizlere anahtar teslimi protokol ile yapıyorlar. Biz de ilk öğretim döneminde öğrencilerimizin kayıtlarını ve hocalarında tayinlerini yapıyoruz." diyerek resmen açıklamıştı.

Söğütlü ilçesinde bugüne kadar Meslek yüksek okulunun açılmamasın sebepleri ise başta Akp ilçeteşkilatının ve Söğütlü meslek yüksek okulu kurma ve yaşatma derneğin yönetiminisiyasi ve sivil toplum örgütlerinimuhtarları ve ilçenin ileri gelen büyük esnaflarını bir araya getirip destek istememiştir. Sadece kahvelerde ve özel sohbetlerdemeslek yüksek okulunu en yakın bir zamanda açıyoruz diye bahsediyorlar. Artık bu ayıbı hep iktidarı muhalefeti esnafı halkı ilebir araya getirilmesin sağlanmalıdır. Aksi taktirde Söğütlü ilçesi her zamanzarar görecektir. Bizde mhp olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Önemli olan kimin yaptığı değil meslek yüksek okulununaçılmasını sağlanmasıdır.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2782834/sogutlu-myo-ne-zaman-acilacak