Ama işi çok ama çok abarttılar! Misafir araç plakasıyla..

MEDYABAR.COM

Kent genelinde vergisini veren, odaya kayıtlı taksiciler Suriyeli korsan taksiciler yüzünden isyan etti.

Korsan taksiciler Sakarya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şubesi tarafından verilen MA(Misafir Araç) plakalarıyla başta Suriyeliler olmak üzere Irak, İran, Afganistan ve Pakistan'dan gelen mültecileri taşıyor.

Konuyla ilgili çalışma başlatan polis, korsan taksicilerin aracına binen müşteriler genellikle müşteri olduğunu söylemediği için bu kişileri tespit edemiyor.

Korsanla mücadele konusunda çalışmaları yetersiz bulunan ve sadece dileköçe vermekle yetinen Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Feridun Cambaz, taksicilerden bu konuyla ilgili çok şikayet aldıklarını belirttti. Canbaz, "Adapazarı'nda bu işi korsan yapan Suriyeliler var. Bize şikayetler geliyor. MA, yani misafir araç plakalarıyla bunu yapanlar. Bununla ilgili Emniyet'te şikayet dilekçemiz var. Ama ben görüştüğümde diyorlar ki durdurduğumuz zaman araca binen kişinin yolcu olduğunu ifade etmesi lazım diyorlar. Kendi aralarında konuştukları için bunu ortaya çıkaramıyorlar. Bunlar zaten kendi vatandaşlarını taşıyorlar, o yüzden dil bilmedikleri için olmuyor. Daha önce bizim arkadaşlarımız götürüyordu. Bununla ilgili sıkıntımız var, belirlediğimiz plakaları verdik gerekli çalışmayı yapacaklarını söylediler." dedi.

Emniyet yetkilileri konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2783231/ama-isi-cok-ama-cok-abarttilar-misafir-arac-plakasiyla