Dikkat!.. Sakarya için fırtına uyarısı!

MEDYABAR.COM -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) hava durumu tahminlerine göre, Pazartesi gecesinden itibaren ilimiz genelinde etkili olan yağışlı hava Perşembe akşamına kadar devam edecek.

Meteoroloji uzmanlarının tahminlerine göre Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren yağmurun yanı sıra şiddetli rüzgar da etkili olacak.

Kuzeydoğu yönlü (Poyraz) rüzgarın Çarşamba günü kuvvetini artırarak ilimizin de bulunduğu bölgede saatte 80 kilometreye kadar çıkması bekleniyor.

MGM, fırtınanın getireceği olumsuzluklara hazırlıklı olunması için kurum ve vatandaşları uyardı.

Valilik tarafından basın ve kamuoyuyla paylaşılan fırtına uyarısı şu şekilde:

"Halen ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzeydoğudan (Poyraz) kuvvetli esen rüzgarın, yarın (26.09.2018 Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak Marmara, Ege ve İç Anadolu'da fırtına (50-80 km/saat), Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli fırtına (70-100 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

27.09.2018 Perşembe akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen fırtınanın meydana getirebileceği olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. "

ADAPAZARI İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ:

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2784047/dikkat-sakarya-icin-firtina-uyarisi