Saadet Partisi'nden seçim değerlendirmesi

İl Başkanı Fahrettin Abay yaptığı yazılı basın açıklamasıyla seçim sonuçlarının başta Türkiye olmak üzere Sakarya'ya hayırlar getirmesini temenni ederek, "Bu seçimin en önemli tarafı, seçim döneminde kullanılan kutuplaştırıcı gergin dile rağmen, Sakaryamızda kardeşlik dili ağır basmış, seçim döneminde bir tek olay olmadan bir hemşehrimizin dahi kılına zarar gelmeden seçim dönemi atlatılmış şehrimiz açısından en önemli kazanım olmuştur. Sakarya halkının sağduyusu bir kez daha galip gelmiştir." dedi.

Saadet Partisi olarak uzun süreli seçim döneminde tüm sivil dernekleriyle bir araya gelerek Sakarya halkıyla mahalle mahalle tüm ilçelerde yapılan çalışmalarda sorunları dinlediklerini, çözüm yolları sunduklarını, şehri kocaman köy görüntüsünden nasıl kurtarabileceklerini ve referans şehir haline getirecek önemli proje çalışmaları yaptıklarını işaret eden Fahrettin Abay,"Halkımızla, esnafımızla, çiftçimizle projelerimizi paylaştık. Halkımız bizi misafir etti ve dinledi ilgi gösterdi. Saadet Partisi adına İl Başkanı Fahrettin Abay olarak bize oy veren vermeyen tüm Sakarya halkına her şey için çok teşekkür ediyorum. Halkımız bu seçimde tercihini yapmış bize muhalefet görevi vermiştir."açıklamasına devam etti. Hizmet etmek için iktidar olmak gerekmediğini söyleyen Abay, muhalefetinde şehre yapılacak hizmette öneminin büyük olduğunu belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü;
"Saadet Partisi olarak bu görevi yerine getirmek için seçim döneminde halkımıza verdiğimiz bütün sözlerin takipçisi olarak Sakaryamızı referans şehir yapma çalışmalarında üzerimize düşeni yapacağız. Artık seçim dönemi bitmiştir. Gün tüm siyasi partiler olmak üzere Sakarya halkıyla birlikte şehrimizin ekonomisini çiftçisini esnafını sporunu ayağa kaldıracak projeleri hayata geçirme günüdür."

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2784225/saadet-partisinden-secim-degerlendirmesi