Jandarma'dan bayram öncesi önemli uyarı

Taraklı İlçe Jandarma Komutanlığı Kurban Bayramı öncesinde İlçe,ve mahallelerdeki hayvan sahipleri ile Mahalle Muhtarlarını hayvan hırsızlıkları olaylarına karşı tedbirli olmaları uyarısında bulundu.

İlçe Jandarma Komutanlığı Kurban Bayramı öncesi muhtemel hayvan hırsızlıklarının önlenmesi amacıyla olası hayvan hırsızlıklarına karşı alınması gereken tedbirler hakkında bilgi broşürleri dağıtıldı.

Mahalle muhtarlarından her zaman mahalleye gelip giden yabancıların ne için mahallede bulunduklarını öğrenmelerini ve şüpheli durum gördüklerinde Jandarma?ya bilgi vermeleri gerektiği belirtildi.

Hayvanların sayılarını, kimlere ait olduklarını, ahır ve ağılların yerlerinin bilmesi,kayıt altında olmayan büyükbaş hayvanların kayıt altına alınması için il ve ilçe tarım müdürlüklerine bildirmeleri, güvenliği olmayan ahır ve ağılların sahiplerini hırsızlık olaylarına karşı uyarmalı ve gerekli tedbirleri aldırmaları istendi.

Çoğu hayvan hırsızlığı olaylarının, çoban köpeklerinin zehirlenerek veya diğer şekillerde öldürülerek gerçekleştiğine dikkati çekilerek vatandaşların özellikle düğün, mili maç ve şenlik gibi zamanlarda daha dikkatli olmaları istendi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2784385/jandarmadan-bayram-oncesi-onemli-uyari