CHP Sakarya Zonguldak'a aktı

Tutuklu milletvekilleri Haberal ve Balbay'a özgürlük sloganıyla Zonguldak'ta düzenlenen mitinge, 16 CHP İlçe Teşkilatı'ndan yaklaşık 500 kişi katıldı

" MİLLİ İRADE HAPSEDİLEMEZ"

CHP İl ve İlçe Örgütleri Cumartesi günü Zonguldak'ta düzenlenen Emek ve Özgürlük Mitingi'neyoğun ilgi gösterdi. On altı ilçeden gelen partililer Cumartesi sabahı Dörtyol'da toplanıp Zonguldak'a giderekalandaki coşkulu kalabalığa katıldı. Miting ile ilgili konuşan CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP Sakarya Örgütü'nün milli iradenin hapsedilmesine sessiz kalamayacağını belirterek, " CHP Sakarya Örgütü birlik ve beraberlik anlayışıyla milli iradeye karşı yapılan bu haksızlığa isyan etmiştir. Tam bağımsız Türkiye sevdasından başka hiçbir derdi olmayan CHP'liler,bugün Zonguldak'ta tek ses, tek yürek oldu.CHP Sakarya milli iradeyle ilgili, emekle ilgili yapılan tüm mitinglerde ve eylemlerde yerini alacaktır"dedi.

"BUNLARIN DEMOKRASİ ANLAYIŞI BU"
Millet burada vekili nerede sloganlarının alanı inlettiği mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, "Millet iradesinin hapsedilmesinin üstünden 1 yıl geçti. Her fırsatta milli irade diyen AKP zihniyeti milletin oylarıyla seçilen Haberal ve Balbay için kılını bile kıpırdatmıyor. Bunların demokrasi anlayışı bu.Kendilerinden olmayan kimsenin özgürlüğü,mücadelesi ve emeğiumurlarında bile değil" dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2784395/chp-sakarya-zonguldaka-akti