Yazarlardan Başkan Dişli'ye ziyaret

Yapılan ziyarette konuşan Başkan Kenan Balcı,"Kültürümüzün gelecek kuşaklara en verimli şekilde aktarılması için ozanlar ve şairler halkın gözü kulağı ve hatta düşüncesi olurlar. Yazar ve Şairler Derneği olarak 20 Haziran tarihinde Kentpark'ta halka açık bir gece düzenlemeyi düşünüyoruz. Kültürümüzün var olan bu geleneğini kaybolmadan gelecek nesillere aktarılması için böyle gece ve günlere ihtiyacımız var. Ortak bir program yapabiliriz. Var olan bu kültürümüzü sürdürebilmek için derneğimizi gençleştirmeye çalışıyoruz. Şimdi derneğimizde üniversitede okuyan arkadaşlarımız da var.Sizleri de zaman zaman düzenlediğimiz şiir gecelerimizde görmek isteriz" dedi.

Kültürel anlamda

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek belediye olarak kültür etkinliklerini her ay düzenli olarak sürdürdüklerini söyledi. Dişli, "Kültürel anlamda herkese faydalı faaliyetler sunmaya özen gösteriyoruz. Bizim derdimiz bu şehirde kültürel anlamda bir şeyler kazandırmak. Yazar ve şairler olarak sizlerin de bu geleneğimize sahip çıkıp yaşatması bizleri mutlu ediyor. Belediye olarak bizde elimizden geldiği kadarıyla sizin faaliyetlerinize katkı sağlamayı isteriz" dedi.
Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Kenan Balcı, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'ye "Şiir Antolojisi" adlı kitap hediye etti.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2784853/yazarlardan-baskan-disliye-ziyaret