Saadet Akyazı'dan 'uyuşturucu' konferansı

Alaattin Onur / AKYAZI

Gençlik kolları başkanı Kerim Işık'ın açış konuşması ile başladı. Ardından ilçe başkanı kısa bir selamlama konuşması yaptı. Demirtaş konuşmasında En büyük sosyal yaralarımızdan biri olan uyuşturucu madde bağımlılığı konusunun çok yönlü olarak ele alınması gerektiğini, Aile boyutu, sivil toplum boyutu ve devlet boyutuyla top yekûn bir mücadele ile üstesinden gelişebileceğini ifade etti. Akyazı için atılan bu ilk adımın aile boyutuyla meseleye yaklaşan bir konferans ile başlattıklarını dile getirdi.

Daha sonra Psikolog Abdülaziz Yılmaz tarafından verilen seminer de ana konu bağımlılığa giden yollar nasıl kapatılırdı.Sinevizyon üzerinden yaptığı sunum ilgiyle takip edilen yılmaz "Bağımlılık insani bir ihtiyaçtır. Faydalı bir bağımlılı oluşturamadığımız da maalesef çocuklarımız gençlerimiz bunun yerini zararlı bağımlılıklarla dolduruyor.

Sorunlu aile yapımız çocuğu aileye bağımlı yapmıyor,faydalı bir sosyal çevreye de bağımlı yapamıyorsak işte ozaman bu zararlı bağımlığa yöneliyorlar " diyerek programın içeriğini faydalı bağımlılık nasıl oluşturulur konusu üzerinden aktararak sunumunu tamamladı. Daha yazarı olduğu sobe isimli kitabını imzalayan Abdülaziz Yılmaz vatandaşlarla da kısa süre sohbet etti.

Programa saadet partisi il başkanı Eyüp Yıldırım, il Gençlik kolları başkanı Tuncay Er, ilçe Başkanı selman Demirtaş , Anadolu Gençlik Dernegi İlçe başkanı Hasan Çelik sakarya mimarlar odası başkanı mimar Sami kafadar beklenenin alıtda da olsa çok sayıda vatandaş katıldı.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2785232/saadet-akyazidan-uyusturucu-konferansi