Kent Park daha yeşil olsun diye

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kent Park'ta başlatılan yeşil alan genişletme çalışmalarıdevam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar yaptığı açıklamada"Daha önce Büyükşehir Belediyesi'ne devrolan Kent Park İçerisindeki Özel İdare Lojmanlarında yıkım çalışması başlatmış, parkın kullanılabilir alanını genişleteceğimizi duyurmuştuk.

Bölgede başlattığımız çalışmalar kapsamında mevcut lojmanları yıktık. Hafriyat atıkları nakil çalışmalarımızı da tamamladık. Bölgede yeşillendirme çalışmalarımız başladı" diye konuştu.

Yeşil Alanlar Daha Geniş

Şehrin geneline yeni parklar, yaşam alanları ve sosyal donatı merkezleri kazandırdıklarını belirten Vardar, "Bölgedeki hafriyat atıklarının nakil çalışmalarının ardından Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerimiz peyzaj ve yeşillendirme çalışmalarına derhal başlamıştı.

Çalışmalarımızın ardından Kent Park'ın yeşil alanlarını genişletmiş olacağız. Şehrimizin sosyal buluşma adresleri arasında önemli bir yeri olan Kent Park'ta başlatmış olduğumuz çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlayacağız. Böylece şehrimiz estetiğine katkı sağlayan Kent Park, daha geniş yeşil alanlara sahip olacak. Sakarya'ya hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2785361/kent-park-daha-yesil-olsun-diye