"SÖZ İSTİYORUM''

Ergün Özkan
Ergün Özkan

Bir annenin dramı, kendi ifadesiyle sanatçı ilhamı olarak gördüğü ve boğazında düğümlenen sihirli bir dokunuş ile kâğıda döktüğü duyguları, evladına ilişkin kaygıları.
Mektubu bana getirdiğinde gözlerinde ki ifade ve ağlamaklı sesi ile okuyuşu etki altına aldı. Sizlerle bu mektubu hiçbir tarafına dokunmadan paylaşmak istedim.
" Söz istiyorum!
Hastanın şikâyetini dinlemeyen doktorun Türkiye'sinden, MAĞDUR ANNELERE SÖZ HAKKI VERMEYEN ADLİYESİNDEN SÖZ İSTİYORUM!
52 GÜNDÜR ÇOCUKLARINA HASRET KALAN ONA DOKUNAMAYAN, ÖPEMEYEN, KONUŞAMAYAN, ONLARSIZ YİYEMEYEN, SUYU BİLE KENDİNE HARAM KILAN BİR ANNE? 52 GÜN İÇİNDE ŞEKER, TANSİYON, PSİKİYATRİKVS. GİBİ GELDİ Mİ BİR DAHA GİTMEYECEK OLAN HASTALIKLARA 40 YAŞINDA SAHİP OLDUM SAYENİZDE. NE YAPTI BU ÇOCUKLAR? GENÇLER DEMİYORUM ÇÜNKÜ BUNLAR 14-15-16-17?ÇIKAN TÜĞLERİNİ TRAŞ ETMEYİ BİLMEYEN SÜBYANLER NE YAPTILAR? ÇOCUK MAHKEMESİ BİLE DEĞİL AĞIR CEZADA YARGILANACAK NE YAPTILAR? KARŞI TARAFI DA DÜŞÜNÜYORUM ELBETTE BENDE KIZ ANNESİYİM. ANNEYİM BEN! ANNELİK KIZ YA DA ERKEK ANNESİ OLARAK HİÇ DEĞİŞMİYOR ANNEANNEDİR!EĞER BU MAHKEMEDE BİRİLERİ CEZALANDIRALACAKSA BU KİŞİLER KIZIN AİLESİ VE EMNİYET MENSUPLARIDIR. ÇÜNKÜ KIZI BU DURUMDAN KURTARACAK OLAN BİRİMLER GÖREVLERİNİ YAPSALARDI ÇOCUKLARIMIZIN BAŞINA BUNLAR GELMEZDİ.ÖTE YANDANDA BÖYLE ORTALIĞA SÜRÜP NE AMAÇLA BİLMİYORUM (!) KENDİLERİNİ BU İŞTEN SIYIRMAK İÇİN ÇOCUKLARI KULLANDIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM. ÇÜNKÜ ÇOĞUNLUK LİSANSLI SPORCULAR, MÜZİK YAPAN VE AYNI ZAMANDA OKULLARINDA OKUYAN SEÇKİN AİLELERİN ÇOCUKLARI HEDEF ALINMIŞ. MAĞDUR OLAN BİZ VE BİZİM ÇOCUKLARIMIZDIR.
DAHA ERGENLİĞE YENİ ADIM ATMIŞ, YENİ UYANAN ÇOCUKLARI BALIK AĞI GİBİ TOPLAMIŞ. HİÇBİR SABIKASI OLMAYAN MASUM ÇOCUKLAR; CİNSEL İSTİSMAR, TECAVÜZ ADI HER NEYSE AĞIR CEZADAN ALACAKLARI CEZA KORKUSUYLA 52 GÜNDÜR TUTUKLU AĞLAŞARAK KORKUYLA BEKLİYORLAR.
AYRICA ARALARINDAN 3 ÇOCUK; AYNI DAVADAN, AYNI YAŞLARDA İÇERDE İKEN NEYE GÖRE? HANGİ KANUNA GÖRE? YA DA HANGİ HÂKİMİN KANUNUNA GÖRE SERBEST BIRAKILDI? BU DURUM ÇOCUKLARIMIZ ÜZERİNDE ÇOK KÖTÜ ETKİ YARATTI. HUKUKA VE ADALETE OLAN GÜVENLERİ SARSILDI .?ONLAR NİYE DIŞARDA BİZ NİYE İÇERDEYİZ ?? DİYE HAYKIRIYORLAR. BİZE YALVARIYORLAR. BİZİM ONLARI ÇIKARABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORLAR. ÇOCUK İŞTE! ANNEYE BABAYA GÜVENEN, ONLARSIZ YEMEK YAPAMAYAN, TEMİZİNİ KİRLİSİNİ AYIRAMAYAN, TIRNAĞINI KESEMEYEN, HARÇLIK ALMADAN OKULA GİDEMEYEN YANİ KENDİ BAŞINA KENDİ İHTİYAÇLARINI GÖREMEYEN 14-15-16-17 YAŞLARINDAKİ ÇOCUKLAR ANNE BABASININ ORADAN DA ONLARI KURTARABİLECEKLERİNE İNANIYORLAR.
?BENİ BURADAN ÇIKARDI ANNEM, RÜYAMDA GÖRDÜM ABLA! ? DİYEN BİR ÇOCUKTAN BAHSEDİYORUM BURDA! TUTUKLULUK SÜRESİNDE KARNI DOYMAYAN, CEZA EVİ YÖNETİMİNDEN HAKARETE MAĞRUZ KALAN ÇOCUKLAR BUNLAR!
SORUMLULARA SESLENİYORUM! BU KANUNU ÇIKARAN MECLİSE, UYGULAYAN EMNİYET, SAVCI VE HÂKİMLERE SESLENİYORUM. BU KADINI KORUMAK İÇİN DEĞİL ANNLERİ CANLI CANLI MEZARA KOYMAK İÇİN DÜZENLENMİŞ BİR KANUN.
ÇOCUKLARI KENDİ RIZASIYLA BULUP, ONLARLA GÖRÜŞEN-HANİ BİR TABİR VARDIR-UYUYAN YILANI UYANDIRAN BİR KIZ? YAŞI 14 FAKAT BEN 42 YAŞIMDA DAHA TECRÜBESİZ, SAF VE AKILSIZ OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM KARŞISINDA.3-5 DEĞİL Kİ 30 KİŞİYİ İÇERİ TIKTIRAN, SÖZ BULAMIYORUM DAHA FAZLA SÖYLEYECEK ALLAH ONU DA ISLAH ETSİN, DOĞRU YOLA ÇEVİRSİN, BİZİM ÇOCUKLARIMIZI DA BİZLERE KAVUŞTURSUN. İŞİMİZİN ALLAH ?A KALDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.
BEN ATALARI ÇANAKKALE ?DE YATAN DEDESİZ BÜYÜYEN BİR AİLEDEN GELİYORUM. ATATÜRK İLKE VE İNKILÂPLARIYLA HAYATIMI SÜRDÜRDÜM. ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR DİYORUM. HER NE KADAR YIKMAK İSTESELERDE!''
Ergün ÖZKAN

- Medyabar, Ergün Özkan tarafından kaleme alındı
https://medyabar.com/makale/2785395/ergun-ozkan/soz-istiyorum