Ali Bilkay Emniyet Genel Müdür Yardımcısı oluyor!

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü görevini yürütmekte iken 13.01.2010 tarihli kararnameyle Sakarya Emniyet Müdürlüğü'neatanan Ali Bilkay'ın Emniyet Genel Müdürlüğüne getirileceği gündeme düştü.
1980 yılından beri emniyet teşkilatında olan Bilkay'ın Cuma günü açıklanması beklenen kararname ile Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanacağı konuşuluyor
Kararnamenin Kurban Bayramı öncesinde Cuma günü yayınlanacağı da gelen bilgiler arasında...

Ali Bilkay kimdir?

Ordu ili Perşembe ilçesine bağlı Kırlı beldesinde 1958 yılında doğdu. İlkokulu aynı yerde, ortaokulu ise Perşembe ilçesinde bitirdi. 1974 yılında Polis Koleji'ne girdi. 1977 yılında Polis Kolejini bitirdikten sonra Polis Akademisi'nde eğitimini sürdürdü ve 1980 yılında mezun oldu.
İlk görev yeri olarak Adana iline atandı.
Devlet Lisan Okulu'nu 1985 yılında bitirdikten sonra Misyon Koruma görevi için ABD'nin Los Angeles kentinde 2 yıl çalışıp, 1987 yılında Polis Akademisi'nde görevine devam etti.
Sırasıyla Hakkâri, Yozgat ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nde çeşitli görevlerde bulundu. En son olarak Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü görevini yürütmekte iken 13.01.2010 tarihli kararnameyle Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne atandı.
İl Emniyet Müdürü Ali BİLKAY evli ve 3 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2786229/ali-bilkay-emniyet-genel-mudur-yardimcisi-oluyor