Turkcell yüzme günleri gerçekleştirildi

252 erkek ve 228 bayan katılımcı ile toplamda 478 sporcunun katıldığı yarışları yaklaşık 1500 yüzme sever izledi. Turkcell'in sponsorluğunda yapılan yüzme günleri etkinliğinde sporculara bone, madalya ve sertifika dağıtımı yapıldı.

Eskişehir, İstanbul ve Bursa'dan gelen hakemler ile Sakaryalı hakemler, yoğun geçen yarışmaları uyum içinde yönettiler. İlk defa yapılan eğlence amaçlı penyeli bayrak yarışları ise hem sporcuları hem tribünleri coşturdu.

2002-2010 doğumlu sporcuların katıldığı yarışlara 11 kulüp Sakarya'dan, 1 kulüp Zonguldak'tan misafir olarak katıldı. Turkcell Yüzme Günleri etkinliğine Sakarya Yüzme Kulübü, Turkuaz Yüzme Kulübü, Atlantis Yüzme Kulübü, Altınkulaç Yüzme Kulübü, Kobaş Yüzme Kulübü, Elit Akademi Yüzme Kulübü, Ghsim, Sakarya Yıldızlar Yüzme Kulübü, T2s yüzme kulübü, Sakarya Su Sporları Kulübü, Ay Yıldız Yüzme Kulübü, ve il dışından Zonguldak Yüzme Kulübü katıldı.

Yarışlar hakkında bilgi veren Yüzme İl Temsilcisi Haluk Önem, "Yarışlara katılım muhteşem oldu. Yaz tatilinde antrenmanlara devam eden yüzücülerimizin derecelerindeki gelişmeler bizi çok mutlu etti. Özellikle 2010 doğumlu yüzücü adaylarımız bize güven verdiler, ileriye daha umutla bakmamızı sağladılar. Madalya alan yüzücü adaylarımız kış sezonunda da antrenmanlara devam edeceklerine dair bize söz verdiler. Yarışlarda emeği geçen tüm kulüplerimize, antrenörlerimize özverili çalışmaları ve yüzme sporuna verdikleri destekten dolayı yüzme camiası adına teşekkür ediyoruz" dedi.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2786346/turkcell-yuzme-gunleri-gerceklestirildi